zamknij

Wiadomości

Brawa dla strażników miejskich: pilnują bezpieczeństwa pasażerów pod Renomą

2011-03-30, Autor: Bartłomiej Knapik
Sprawdziliśmy obietnicę urzędników – i dziękujemy. Skończył się slalom pieszych między autami pod Renomą. W tym miejscu pojawili się strażnicy miejscy i pasażerowie nie muszą już wysiadać z tramwajów między autami.
Wprawdzie Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny za komunikację i walkę z korkami zapewniał nas, że pod Renomą pojawią się policjanci, a na miejscu bezpieczeństwa pilnują strażnicy miejscy, ale darowanemu mundurowemu się nie zagląda – cieszymy się bardzo, że się tam pojawiają.Po co tam są? Tuż po wprowadzeniu objazdów żeby zwalczyć korek tramwajowy urzędnicy wyłączyli światła dla aut przed tym przystankiem. W efekcie (zobaczycie go na filmie) kierowcy nie mając czerwonego światła przed przejściem – wjeżdżali na teren przystanku tramwajowego kompletnie ignorując oznakowanie na jezdni.

Teraz zachowania kierowców pilnują strażnicy miejscy. Gdy widzą, że do przystanku zbliża się tramwaj – wychodzą na jezdnię na wysokości tego zlikwidowanego przejścia dla pieszych, i jak to widzicie na zdjęciach, uniemożliwiają kierowcom wjazd na fragment ul. Świdnickiej przed Renomą. Dzięki temu pasażerowie nie muszą kluczyć między samochodami.
Reklama

Byłeś świadkiem wypadku? Zauważyłeś w swoim otoczeniu coś ciekawego? Wciel się w rolę reportera i prześlij nam zdjęcie lub film! Skorzystaj z Alertu tuwroclaw.com lub wyślij maila na adres redakcja@tuwroclaw.com

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~ 2011-03-30 08:26:58

  takie akcje zdecydowanie poprawiają wizerunek "mundurowych", pokazują, że potrafią zaangażować się no i przede wszystkich wpływają na bezpieczeństwo... a jak widać z niesfornym kierowcą trzeba nieco siłą :)

  0 0
 • ~ 2011-03-30 08:47:33

  Brawa również za wlepianie mandatów na Szewskiej. Dla cwaniaków co po deptaku samochodem jeżdżą

  0 0
 • ~ 2011-03-30 08:59:41

  Takie akcje to kompromitacja służb.
  Tam powinien stać policjant i robić zdjęcia pojazdów które złamały ustawę Prawo o Ruchu Drogowym i wjechały jak tramwaj już stoi.
  Aby auta nie wjeżdżały tam wcześniej należało ze świateł które obecnie wyłączyli wykonać śluzę tramwajową jak pod Arkadami.
  Nie po to jest prawo i sygnalizatory aby strażnicy kierowali ruchem.
  W tym mieście wszystko stoi na głowie aby poprawić płynność jazdy aut.
  Tymczasem na świecie wprowadza się w centrach miast szykany dla kierowców zmniejszając np liczbę pasów i wprowadzając przywileje dla komunikacji zbiorowej.
  Tu zlikwidowano światła dla pieszych więc pokonując pl.Kościuszki muszą przechodzić na Podwalu.
  Tylko gorzej się robi w tym mieście bo tu auto jest królem.
  Chcą puszczać ruch w Kościuszki po zlikwidowani trasy w-z ?
  To dlaczego teraz auta nie jadą w Kościuszki a większość auta, które jedzie w ul.Widok i tak skręca na wschód w Kazimierza Wielkiego ? Jak ktoś chce z pl.Kościuszki jechać na zachód to może skręcić na środku placu.
  Strażników we Wrocławiu jest dwa razy mniej niż w Krakowie.Część robi za portierów w placówkach Urzędu Miasta a tu robią z nich kierujących ruchem ?
  A gdzie są policjanci których jest 10 razy więcej niż strażników ?
  Wszak szkoli się policjantów do kierowania ruchem.
  Czy to był jakiś bunt komendanta, że wśród 2200 policjantów nie znalazł chętnych do roboty na ulicy ?
  Wystarczy zwykła czujka radarowa,która steruje szybszym zamknięciem śluzy pod PDT gdy zbliża się tramwaj

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:03:20

  Brawo. Wreszcie. Jedna z niewielu pozytywnych decyzji. Szkoda, że tak późno, ale dobre i to!

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:07:08

  rany julek , to chyba pierwszy raz, ze Pan Adamski posłuchał ludzi.....oczom nie wierze

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:13:43

  Jak widać strażnicy puszcza auta choć zbliża się 3-ci tramwaj.
  @Do Macieja ---.Za co klepiesz im brawa ?
  Gdyby naprawdę wypisywali mandaty na Szewskiej to auta by tam nie jeździły już od kilku lat.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:20:32

  Jak widać na załączonym obrazku Straż Miejska jest formacja która ma pracować dla bezpieczeństwa mieszkańców. Jest to ramie zbrojne miasta i samorządu. Na przykładzie innych miast nie tylko Krakowa gdzie zatrudnionych jest 470 strażników a w tym roku jest ogłoszony nabór na następne 53 etaty, Warszawy 1900 etatów - straż świetnie sobie daje radę. W Warszawie powoli wprowadzają system - 5MINUT- tzn. od sygnału mieszkańca który dzwoni prosząc o pomoc nie może upłynąć 5 minut. To są standardy które na pewno każdy mieszkaniec nie jest zbagatelizować. Mija mit babci z pietruszką (tak naprawdę walka toczyła się o handlarzy którzy nie płacili podatków, żadnych opłat dla miasta, i utrudniali życie ludziom którzy płacąc podatki chcą w zarobić na swoje utrzymanie np. koło kwiaciarni rozstawia się handlarz który nie ma zgody,nie płaci podatków,obniża ceny aby kupić u niego A CO MIAŁ ZROBIĆ TEN Z KWIACIARNI , i blokady - działania Straży Miejskiej i opierają się na poprawie porządku i ładu publicznego... Wyręczamy Policje od większości spraw by ona mogła zając się sprawami trudniejszymi. NIE ZROZUMIAŁE JEST DLA NAS DLA CZEGO CO ROKU WE WROCŁAWIU Z PRACY ODCHODZI TYLE OSÓB, DLA CZEGO SAMORZĄD NIE DBA O SWOICH ŻOŁNIERZY. . WE WROCŁAWIU JEDYNIE 290 ETATÓW!!! Z tego trzeba odjąć administracje, kierownictwo, osoby na urlopach macierzyńskich, wypadkowych, zwolnieniach lekarskich, ludzi nie pracujących defakto na ulicy... zostanie może ze 150 osób. Policji 2200 etatów

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:26:40

  do merol - może dla tego że tam miała stać Policja która jest przede wszystkim od tego i ma dawać za to mandaty. Proponuje zapoznać się z uprawnieniami strażników a potem pisać o mandatach. Zarazem wychodzi brak elementarnej wiedzy o pracy POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ - a potem wychodzą jakieś przekłamania i banialuki.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:29:57

  Jak widać strażnicy puszcza auta choć zbliża się 3-ci tramwaj.
  @Do Macieja ---.Za co klepiesz im brawa ?
  Gdyby naprawdę wypisywali mandaty na Szewskiej to auta by tam nie jeździły już od kilku lat.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 09:36:45

  Po za tym to nie my organizujemy ruch we Wrocławiu i przeprowadzamy inwestycje we Wrocławiu. Gdyby to od nas zależało to zamiast znaku zakazu - wolelibyśmy jedno miejsce parkingowe. Zamiast mandatu dla kierowcy - trudniejszy egzamin z prawa jazdy i dodatkowe godziny na naukę tolerancji, kultury. Problemów parkowania nie rozwiąże się stawiając znaki zakazu, ale poprzez budowę miejsc parkingowych i stawianie znaków tam gdzie są najpotrzebniejsze - tam gdzie są za wąskie jezdnie, chodniki - gdzie zagraża to bezpieczeństwu.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 10:11:55

  Merol -> z tego co zauważyłem to często wlepiają.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 10:13:28

  hm. ciekawe? bo chyba stoją tam od wczoraj, albo do zdjęcia się tylko ustawili, bo jeszcze w poniedziałek trzeba było biegać między autami...

  0 0
 • ~ 2011-03-30 11:01:13

  Powinni się jeszcze zająć tymi wszystkimi kierowcami, co nie pozwalają wyjechać autobusom z zatoczek, bo to również łamanie przepisów i dodatkowo wpływa na zwiększenie opóźnień...

  0 0
 • ~ 2011-03-30 11:12:18

  @gość "10:13:28" - zapewniam, że nie ustawiałem się ze strażnikami. poszedłem na miejsce sprawdzić, czy jest tam policja, jak obiecywał wiceprezydent Adamski. Było to wczoraj ok. 16.30

  0 0
 • ~ 2011-03-30 11:17:41

  W końcu leniwi strażnicy ruszyli zadki zza biurek i zaczęli robić coś pożytecznego :)

  0 0
 • ~ 2011-03-30 12:08:00

  A dzisiaj rano ich nie było już i wszystko po staremu. Ja to zawsze z fejsbuka :)

  0 0
 • ~ 2011-03-30 13:37:41

  Pan strażnik chyba nie umie czytać ze zrozumieniem tego co napisałem. Zresztą tak pisze ze trudno zrozumieć o co ma do mnie pretensje . Nie wiem czy pan już się podszkolił z nowego prawa obowiązującego od 1 marca 2011 (Rozporządzenie ministra MSWIA z 16 lutego 2011 o rozszerzeniu uprawnień Straży Miejskiej

  0 0
 • ~ 2011-03-30 15:02:49

  @ do strażnika -$$$Po za tym to nie my organizujemy ruch we Wrocławiu i przeprowadzamy inwestycje we Wrocławiu.###jesteście powołani do utrzymania porządku a nie do organizowania ruchu czy inwestycji.Ze swojej roli nie wywiązujecie się. Nie ma jednej ulicy w mieście gdzie potrafilibyście zwalczyć nielegalne parkowanie czy niszczenia trawników.Miasto z każdym rokiem wygląda gorzej.
  $$$Gdyby to od nas zależało to zamiast znaku zakazu - wolelibyśmy jedno miejsce parkingowe. Zamiast mandatu dla kierowcy - trudniejszy egzamin z prawa jazdy i dodatkowe godziny na naukę tolerancji, kultury.### I znów wchodzicie w rolę innych a swojej roboty nie wykonujecie dobrze. Brak kultury nie bierze się z powietrza. To bezkarność którą gwarantujecie rozzuchwala. Znaków zakazu też nie będziecie usuwać bo likwidacja znaku a przysporzenie jednego miejsca niczego nie zmieni.Macie swojego przedstawiciela w Komisji Bezpieczeństwa to likwidujcie zbędne zakazy a nie filozofujcie. $$Problemów parkowania nie rozwiąże się stawiając znaki zakazu,###Może byście jednak działali tam gdzie one są zamiast filozofować? $$$ale poprzez budowę miejsc parkingowych i stawianie znaków tam gdzie są najpotrzebniejsze - tam gdzie są za wąskie jezdnie, chodniki - gdzie zagraża to bezpieczeństwu. ###Czy pan nie wie ile razy w zimie auta blokowały torowisko na Podwalu pod parkingiem Renomy ? Czy pan nie widzi ile nielegalnego parkowania na ul.Widok i Szewskiej pod parkingiem? Weźcie się do roboty bo prawo jest jasne

  0 0
 • ~ 2011-03-30 15:15:02

  Jeżdżę tamtędy z pracy i codziennie widzę strażników

  0 0
 • ~ 2011-03-30 15:18:04

  Jak już rozp. MSWiA z dnia 16 lutego 2011 roku Dz.U. 2011 nr 36 poz. 190 w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. To tak na marginesie dla tych co jeszcze nie rozróżniają różnicy między pracą Policjanta, a Strażnika Gminnego lub Miejskiego. Polecam gorąco również interesujący film na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=517AuLtIGxk&feature=player_embedded - TO DLA TYCH CO SĄ ZA MŁODZI BY ZROZUMIEĆ DLA CZEGO POWSTAŁA STRAŻ MIEJSKA. Ja mam w Radzie Osiedla jednego oddelegowanego do pracy na osiedlu - i bardzo żałuje że nie ma ich dwóch a najlepiej czterech!!! To są nasi ludzie i nikomu nie musimy się kłaniać. Ale to wiedzą tylko nie liczni ile zawdzięczamy ich pracy... jaki kiedyś był syf ile wysypisk śmieci - i to wysypisk a nie bo 4 puszki z butelkami leżą. Mówię w tym przypadku o wywrotkach.. Jak ktoś dostał mandat to też jego sprawa - normalny człowiek za darmo nie dostał... a jak się nie zgadzał to miał prawo skierować wniosek do Sądu. Strażnicy są potrzebni i jak by ich było 2 lub 3 razy więcej to można oceniać ich pracę - bo jak porównać pracę 2200 policjantów których też nie widać do garstki strażników (nie mówię o tych z Rynku;-)))?

  0 0
 • ~ 2011-03-30 15:25:14

  MENTOL PROSZĘ CHODŹ DO STRAŻY MIEJSKIEJ - zobaczymy co mentol potrafisz;-))) Przejdziesz szkolenie, egzamin w Policji - damy Ci bloczek i dawaj.... Piszesz chłopie takie pierdoły że aż mi się płakać chce ze śmiechu - znawca wykroczeń, przepisów ruchu, statystyk od siedmiu boleści. Marudzić to potrafisz, ale chodź zrób chłopie i pokaż na co cię stać. Podejdź do Strażnika Osiedla - on Ciebie zaraz wyprostuje. Dostaniesz pół osiedla na głowę i będziesz sobie działał ile Ci się podoba - i pamiętaj!!! Ma być tam porządek, a jak nie dasz rady być na wszystkich ulicach to masz się klonować NIC TO MIESZKAŃCÓW NIE OBCHODZI. Do roboty pokaż że nie jesteś tylko mocny w buzi

  0 0
 • ~ 2011-03-30 20:02:29

  Dzisiaj o 16:30 nie było władzy. Czyli po staremu wśród samochodów.
  Podsumowując - pokazówka dla mediów. Nic więcej.

  0 0
 • ~ 2011-03-30 22:49:44

  Adamskiego Policja ma w dupie!!! A ze Strażników Miejskich, Adamski znowu nakazem pod rygorem wyrzucenia z pracy zrobił pośmiewisko!!! Czy aby to jest zgodne z prawem??? Czy Straż Miejska może zatrzymywać pojazdy w ruchu na Świdnickiej??? Czy to aby nie jest przekrocznie uprawnień???

  0 0
 • ~ 2011-03-30 22:59:12

  jęsli byłoby to przekroczenie uprawnień to by nie mogli zatrzymywać samochody na przejściach przy szkołach

  0 0
 • ~ 2011-03-30 23:09:15

  Jakie miasto i zarząd miasta taka Straż Miejska!!! Dla porównania prosze poczytać co w temacie bezpieczeństwa robią inne normalne gminy i jak przygotowują się na Euro 2012!!! Dla przykładu: Kraków, choć nie jest gospodarzem Euro, ale wiadomo, że turyści bedą forsować to miasto, podwoił liczbę strażników, wyposażył, zorganizował grupy interwencyjne szybkiego reagowania i zwiększył budżet straży o połowę!!! Warszawa 1900 funkcjonariuszy zostanie wsparte setką nowych etatów, oraz grupami szybkiego reagowania straży!!! A u nas w tym zadziurawionym brudnym mieście z opłakanom strażą miejską liczy się tylko prpaganda w mediach, że jest super!!! To nasi włodarze umieją najlepiej!!!

  0 0
 • ~ 2011-03-30 23:22:21

  @Gość, z punktu widzenia prawnego to Straż nie może zatrzymywać pojazdów i kierowac ruchem na drodze publicznej, istnieją tylko przypadki kiedy może, np: w trakcie akcji ratunkowej lub za znakiem zakazu ruchu B-, więc zatrzymanie pojazdu przed przejściem dla pieszych może tylko Policja, bądź osoba wyznaczona do przepuszczania dzieci pod szkołą lub przewodnik i opiekun dzieci! Policja posiada uprawnienia ale jest za leniwa! Prawidłowo strażnik powinien za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji, uczestniczyć w akcj np. " Bezpieczna droga dzieci do szkoły" i tylko z Policjantem zatrzymywać pojazdy - tak jest zgodne z prawem. Ale wiadomo, że straznika raczej nie potrącisz i dlatego choć nie zgodnie z prawem ale u nas to działa! Bo ci władają naszym miastem i wydaja dyspozycje są z przypadku lub po ukladach i na prawie się nie znają! Strażnik nie jest sygnalizatorm jak wymyślili to sobie w magistracie!

  0 0
 • ~ 2011-04-01 17:40:48

  A jakim prawem strażnicy zatrzymują samochody? Przecież to przekroczenie uprawnień w świetle kamer! Mają przecież prawo odmówić wykonania polecenia, które mogłoby ich narazić na odpowiedzialność karną. No chyba że mobbing tam taki, że nie można odmówić.

  0 0
 • ~ 2011-04-05 10:07:42

  Tam gdzie ma być Policja Straż Miejską się wysyła , pan prezydent po raz kolejny raz coś obiecał i co i znów wtopa, obiecanki cacanki ...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy logo dewelopera w centrum dużego osiedla to zawłaszczanie przestrzeni publicznej?
Oddanych głosów: 466