zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

Centralna Liga Juniorów. Grały zespoły U17 i U18 Śląska Wrocław

2018-08-24, Autor: prochu

Za nami inauguracja Centralnej Ligi Juniorów U17. Zespół trenera Grzegorza Muzyki w pierwszej kolejce zremisował w Opolu z Odrą 2:2. Z kolei rok starsi piłkarze w zaległym spotkaniu drugiej kolejki CLJ U18 przegrali w Lubinie z Zagłębiem 1:3.

Śląsk U17 źle rozpoczął spotkanie w Opolu, bo na przerwę schodził z dwubramkową stratą. Po zmianie stron wrocławianie jednak się otrząsnęli i zaprezentowali się znacznie lepiej. Efektem było wyrównanie stanu gry, a przy odrobinie szczęścia WKS mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie jednak mecz z Odrą Opole zakończył się podziałem punktów. Bramki dla Śląska zdobyli Dominik BasińskiKacper Głowieńkowski.

- Punkcik szanujemy, tym bardziej, że po pierwszej połowie nie byliśmy w ciekawym położeniu. Drugą połowę zagraliśmy jednak zdecydowanie lepiej i tak naprawdę zabrakło skuteczności, by cieszyć się z trzech punktów. Na pewno jestem zadowolony z postawy mojej drużyny, która walczyła do końca o zwycięstwo - mówi trener zespołu U17 Grzegorz Muzyka.

Z kolei w spotkaniu rozgrywanym w Lubinie dość długo utrzymywał się wynik remisowy, choć minimalną przewagę w grze mieli gospodarze. Po koniec pierwszej połowy Miedziowi potwierdzili to zdobyciem bramki i na przerwę schodzili ze skromną przewagą. Śląsk również wypracował sobie jedną dogodną okazję, jednak w decydujących chwilach zawiodła skuteczność. Po zmianie stron Zagłębie szybko podwyższyło prowadzenie dzięki bramce z rzutu karnego, a chwilę później było już 3:0. Młodzi piłkarze WKS-u dążyli do zmniejszenia przewagi rywali i pod koniec spotkania udało się to rezerwowemu Grzegorzowi Kotowiczowi, który po indywidualnej akcji zdobył ładną bramkę. Zespół Ryszarda Pietraszewskiego po dwóch meczach ma na koncie trzy punkty. W najbliższą sobotę wrocławianie w Toruniu zmierzą się z Elaną.

CLJ U17: Odra Opole - Śląsk Wrocław 2:2 (2:0)
Bramki: Maciej Wróbel 3, Kacper Kaczka 19 - Dominik Basiński 63, Kacper Głowieńkowski 64

CLJ U18: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)
Bramki: Błażej Czuban 45, 52 (k), Daniel Dudziński 56 - Grzegorz Kotowicz 85

Gdzie BWA Awangarda powinna mieć siedzibę po remoncie Pałacu Haltzfeldów?