zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

Centralna Liga Juniorów: Śląsk U18 wygrywa w Bełchatowie

2018-10-29, Autor: prochu

Cenne zwycięstwo zespołu Śląska Wrocław do lat 18. Młodzi wrocławianie w meczu Centralnej Ligi Juniorów wygrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 2:0. Obie bramki strzelił Grzegorz Kotowicz.

Po dość wyrównanym początku, Śląsk z każdą minutą coraz bardziej przeważał na boisku, dążąc do pierwszego trafienia. Mimo kilku ciekawych akcji do przerwy jednak wynik wciąż pozostawał bezbramkowy. Po zmianie stron wrocławianie zaatakowali odważniej, ale bramki dla Śląska padały tylko po stałych fragmentach gry. Losy spotkania rozstrzygnął Grzegorz Kotowicz, który w 60. i 75. minucie skutecznie uderzał z rzutów wolnych.

- Byliśmy drużyną bardziej zorganizowaną i w mojej ocenie przez większość czasu kontrolowaliśmy spotkanie - komentuje trener Śląska Ryszard Pietraszewski. - Cieszy gra na zero z tyłu, byliśmy solidni w grze defensywnej, a przeciwnik nie stworzył sobie wielu okazji bramkowych - dodaje.

Po 13 ligowych kolejkach Śląsk zajmuje siódme miejsce z 19 punktami. Na ten dorobek składa się sześć zwycięstw, remis i sześć porażek. Kolejne spotkanie WKS-u w najbliższą sobotę (3 listopada) - wrocławianie o godzinie 12 podejmą Ruch Chorzów.

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki: Kotowicz dwie

Śląsk: Frasik - Maciak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Boruń, Kotowicz, Poniedziałek, Wypart, Wacławek, Łokietek.

Gdzie BWA Awangarda powinna mieć siedzibę po remoncie Pałacu Haltzfeldów?