Centralna Liga Juniorów: Zwycięstwo Śląska na inaugurację

2018-08-07, Autor: prochu

Zespół Śląska Wrocław do lat 18 zwycięstwem zainaugurował rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Po emocjonującym spotkaniu wrocławianie pokonali Cracovię 3:1, mimo iż przegrali 0:1. Gole dla WKS-u strzelili Bartosz Boruń, Piotr Samiec-Talar i Aleksander Paluszek.

Śląsk meczem z Cracovią zainaugurował zreformowaną Centralną Ligę Juniorów U18. Przypomnijmy, że rozgrywki zasięgiem objęły cały kraj, przyjmując tym samym mocno zbliżoną formę do dorosłej Lotto Ekstraklasy. Dodatkowo obniżono limit wieku i na boiskach będziemy w tym sezonie oglądać głównie 18-latków. Warto zaznaczyć, że kadra juniorów starszych WKS-u jest głównie zbudowana z zawodników, którzy w minionym sezonie zdobyli mistrzostwo grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17.

Zespół Ryszarda Pietraszewksiego z animuszem rozpoczął spotkanie przy Oporowskiej, od początku spychając Cracovię do defensywy. Śląsk powinien prowadzić już od 9. minuty, ale Piotr Samiec-Talar nie wykorzystał znakomitego zagrania Marcina Szpakowskiego. Gospodarze cały czas prowadzili grę i kolejną dogodną okazję wypracowali sobie po pół godzinie gry. Bartosz Boruń zagrał wprost na głowę Karola Chmulaka, ale defensor Śląska uderzył tylko w słupek.

Zaraz po zmianie stron Jakub Jarzębowski sprzed pola karnego groźnie uderzył na bramkę Cracovii, jednak golkiper Pasów nie dał się zaskoczyć. Chwilę później przyjezdni cieszyli się z objęcia prowadzenia - Michał Rakoczy wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i z bliskiej odległości pokonał debiutującego w Śląsku Bartłomieja Frasika.

Śląsk wciąż grał cierpliwie i co chwilę kreował sytuacje bramkowe. W końcu, w 60. minucie Bartosz Boruń doprowadził do wyrównania uderzeniem z ostrego kąta. Wrocławianie zachowywali optyczną przewagę i mieli "więcej z gry", ale mankamentem była skuteczność. Znakomite okazje zmarnowali m.in. Piotr Samiec-TalarKarol Chmulak. W końcówce spotkania kolejne bramki "wisiały w powietrzu". W 83. minucie Piotr Samiec-Talar wykorzystał sytuację sam na sam, a w doliczonym czasie gry Aleksander Paluszek pewnym uderzeniem z rzutu karnego ustalił wynik meczu.

Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1 (0:0)
Bramki: Boruń 60, Samiec-Talar 83, Paluszek 90 (k) - Rakoczy 53

Ślask: Frasik - Jasiński, Chmulak, Paluszek, Wypart, Poniedziałek (65 Osiecki), Musiał, Boruń (74 Kotowicz), Jarzębowski, Szpakowski, Samiec-Talar (90 Stupieńko).

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0