Na sygnale
Centralne Biuro Śledcze Policji we Wrocławiu uderza w przestępczość tytoniową na Dolnym Śląsku
To kolejna fabryka tytoniu zlikwidowana przez służby w ostatnim czasie
Nie ma dnia, by funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji nie wpadali na trop nielegalnych fabryk tytoniu. Proceder ten jest przez policjantów systematycznie likwidowany. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci weszli do dwóch bardzo dużych fabryk papierosów i jednej mniejszej oraz kilku magazynów. W obu dużych fabrykach pracowali obywatele Ukrainy na zlecenie polskich „przedsiębiorców”. Nielegalna produkcja była prowadzona też na Dolnym Śląsku.
Zobacz także
Pięciu mężczyzn produkujących papierosy zatrzymali właśnie funkcjonariusze CBŚP z Wrocławia. Mężczyźni zorganizowali fabrykę w zabudowaniach gospodarczych posesji w powiecie lwóweckim.
– Na miejscu policjanci zabezpieczyli kompletną linię do konfekcjonowania papierosów. Wartość maszyn przekracza 500 tys. zł. Na miejscu policjanci zabezpieczyli prawie 20 tys. gotowych papierosów, opakowania i filtry – wylicza Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji.
Policjanci ustalili, że fabryczka dopiero rozpoczęła działalność. Wydajność linii produkcyjnej to 2700 paczek papierosów w ciągu godziny. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było wytwarzanie wyrobów tytoniowych.
Tagi: cbśp, cbśp wrocław, centralne biuro śledcze policji, centralne biuro śledcze policji we wrocławiu, nielegalna fabryka tytoniu, tytoń, fabryka tytoniu, papierosy, dolny śląsk, powiat lwówecki
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Tajemnicze zaginięcie: Wróciła z pracy z zagranicy, poszła na sylwestra i kontakt się urwał [NOWE FAKTY]
185349 -
Złodzieje grasują we Wrocławiu. Ktoś łapie za klamki od drzwi
56765 -
Karambol koło Selgrosa w Długołęce. Co tu się wydarzyło? [ZDJĘCIA]
32159 -
Wrocław: Policyjny pościg przez centrum Wrocławia. Padł strzał!
21499 -
Wrocław: Napad na lombard na Brochowie. Wszystko nagrały kamery!
16519
Najczęściej komentowane
-
Tragiczny wypadek na budowie we Wrocławiu. Nie żyje robotnik
1 -
Tajemnicze zaginięcie: Wróciła z pracy z zagranicy, poszła na sylwestra i kontakt się urwał [NOWE FAKTY]
1 -
Duża akcja policji na A4. Kierowcy zbierali mandaty jeden po drugim
1 -
Wrocław: Kierowca furiat przejechał po stopie starszego człowieka, bo ten go zdenerwował [FILM]
1 -
Złodzieje grasują we Wrocławiu. Ktoś łapie za klamki od drzwi
1
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert