Chemik - Impel 3:0. Powalczyły tylko w pierwszym secie [RELACJA]

2018-03-25, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały z Chemikiem Police 0:3 w spotkaniu 23. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. O niespodziance nie może być mowy, wszak oba zespoły mają zgoła odmienne cele na ten sezon - wrocławianki bronią się przed spadkiem, a Chemik walczy o medale.

Początek spotkania nie zwiastował tak łatwej przeprawy polickiego Chemika. W pierwszym secie to Impelki objęły kilkupunktową przewagę, choć należy zaznaczyć, że w głównej mierze przyczyniły się do tego rywalki, które popełniały błąd za błędem. Po stronie wrocławskiej świetnie w ataku prezentowały się Ilona Gierak i Anna Łozowska, natomiast wśród rywalek najczęściej myliły się Malwina Smarzek i Natalia Mędrzyk. Niestety już tradycyjnie, w końcówce partii coś się zacięło w grze wrocławianek, dzięki czemu przeciwniczki zdobyły aż osiem punktów z rzędu, doprowadząc od stanu 14:17 do 22:17. Mistrzynie Polski takiej okazji już nie zmarnowały i pierwszego seta wygrały 25:19.

Takim samym rezultatem zakończyła się druga partia, choć była ona zdecydowanie bardziej wyrównana. Początek znów dla Impelek, a na słowa uznania zasługują Tamara Gałucha i Iga Chojnacka, które bardzo dobrze prezentowały się w tym fragmencie meczu. Miejscowe szybko jednak odzyskały prowadzenie i zbudowały kilkupunktową przewagę, nie wypuszczając jej już z rąk.

W trzecim secie podopieczne Marka Solarewicza nie nawiązały już walki. Po słabszym początku Chemik wyszedł na prowadzenie 5:0, a na domiar złego chwilę później dwoma asami serwisowymi popisała się Sladjana Marković, a jedno "oczko" po skutecznym bloku dołożyła Stefana Veljković. 8:0, potem 11:1, 13:3 i 23:9. Szkoleniowiec Impelu próbował reagować biorąc przerwy na żądanie, ale wrocławianki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek. Ostatecznie trzeciego seta przegrały 11:25, cały mecz 0:3, ale nie można mówić o specjalnym zaskoczeniu, wszak Impel walczy o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet, a celem Chemika jest obrona tytułu mistrzowskiego.

Teraz przed Impelkami kluczowe mecze w walce o uniknięcie strefy barażowej. Już w najbliższą środę wrocławskie siatkarki podejmą zespół Poli Budowlanych Toruń i nie mogą już sobie pozwolić na stratę punktów, w następnych kolejkach zmierzą się z Treflem Proxima Kraków (7 kwietnia) i Muszynianką Muszyna (11 kwietnia).

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:11)