Wiadomości

Chętnie zrobią zakupy i wyprowadzą psa. We Wrocławiu powstały facebookowe grupy pomocy

2020-03-16, Autor: Michał Hernes

Pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy po prostu rozmowę proponują członkowie facebookowej grupy Widzialna Ręka. Pomocną dłoń wyciąga też pogotowie gastronomiczne dla szpitali i potrzebujących. Założone na Facebooku grupy zrzeszają wrocławian, chętnych do udzielania innym wsparcia wobec pandemii koronawirusa.

Reklama

Twórcy pogotowania gastronomicznego dla szpitali i potrzebujących podkreślają, że co prawda ze względu na koronawirusa gastronomia boryka się z ogromnymi problemami, ale dodają też, że „w najważniejszych momentach jak zawsze potrafi się zjednoczyć i pomagać tym najbardziej potrzebującym”.

Z uwagi na to, że restauracje zostały zamknięte, ale ich magazyny są pełne, pracownicy lokali wyrazili gotowość do działania, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Do inicjatywy może się przyłączyć każdy właściciel restauracji, baru, czy food trucka, który jest do tego chętny.

Organizatorzy akcji zachęcają do tego, by informować ich o miejscach, gdzie mogą dostarczyć jedzenie. Mogą to być zarówno szpitale i laboratoria, jak i sklepy czy sąsiedzi.

CZYTAJ TEŻ: Bezpłatna pomoc psychologiczna dla personelu medycznego

Widzialna Ręka to z kolei ciesząca się dużą popularnością ogólnopolska akcja, do której włączyli się też wrocławianie. Członkowie grupy proponują m.in. pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy po prostu rozmowę. To inicjatywa 44-letniego mieszkańca Warszawy, która początkowo była skierowana do jego znajomych, ale rozrosła się do ogromnych rozmiarów.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podziękował za "piękną akcję" jej uczestnikom. „Wrocław i wrocławianie razem!” – napisał na Faceobooku, życząc wszystkim zdrowia.

Czy pomagasz innym w czasie pandemii koronawirusa?
Oddanych głosów: 1229

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

W połowie grudnia rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wywołującego chorobę zakaźną. To wtedy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań w Chinach. Teraz koronawirus jest już obecny nie tylko w Azji, ale też w Ameryce, Afryce, Australii i Europie. Sprawdź, czy to, co o nim wiesz, jest oparte na faktach.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~~~Zet 2020-03-16
  17:42:29

  44 0

  Jak się ludzie sami, oddolnie nie zorganizują - to nasze NIEUDOLNE władze (zarówno samorządowe, jak i państwowe) mogą nas tylko wykończyć!

 • ~~~Zet 2020-03-17
  00:07:08

  46 1

  Rząd PiS ma niechlubny rekord – najwięcej ministrów w Europie. Liczba wiceministrów jest również ogromna. Teraz okazuje - a ujawnił to ubolewając mocno nad ich „ciężkim” losem Andrzej Duda - że wiceministrowie zarabiają „zaledwie” siedem tysięcy złotych i muszą płacić tysiąc złotych za mieszkanie.
  Rząd dysponuje w Warszawie własnymi mieszkaniami, w których cała ta gromada wiceministrów mieszka, o ile nie ma swojego lokum. Koszt wynajmu takiego reprezentacyjnego chronionego mieszkania to zaledwie tysiąc złotych. Za tyle w Warszawie zwykły człowiek może sobie wynająć pokój i to jak dobrze poszuka. Mieszkania raczej nie. Tymczasem Duda ubolewa, że to „aż” tysiąc złotych.
  Panie prezydencie: nie aż. Zwykli ludzie wynajmują mieszkania w Warszawie za dużo więcej, bo nie mają dotacji, dopłat i limuzyn z kierowcą. Nie mają rządowych obiadków i służbowych kart. Nie mają gabinetów i ochrony. Ciężko pracują i płacą mnóstwo podatków po to by pan i wiceministrowie i cała gromada polityków PiS - żerować na nas.
  Wypowiedź Andrzeja Dudy to kolejna poważna wpadka i wyraz kompletnego oderwania od rzeczywistości!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.