zamknij

Akademia Piłkarska Śląska Wrocław

CLJ U18: Horror z happy endem dla Śląska

2018-11-25, Autor: prochu

To był niesamowity wieczór przy Oporowskiej 62. W pięknej scenerii, bo przy sztucznym oświetleniu, Śląsk w Centralnej Lidze Juniorów U18 zmierzył się z Zagłębiem Lubin. Historia meczu okazała się godna derbów, gdyż WKS odwrócił losy spotkania i ostatecznie pokonał rywali 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa ze stałego fragmentu gry w doliczonym czasie gry zdobył Marcin Szpakowski.

Jak na derby przystało na boisku od samego początku nie brakowało męskiej walki i zaangażowania. Obie strony w pierwszej połowie stworzyły sobie sytuacje bramkowe, ale zdecydowanie konkretniejsze było Zagłębie, które było groźniejsze pod bramką Śląska. Przyjezdni dzięki bramce Daniela Dudzińskiego od 18. minuty prowadzili 1:0 i w kolejnych fragmentach mieli przewagę w grze. Gospodarze sporadycznie atakowali, najbliżej wyrównania byli Bartosz Boruń i Aleksander Paluszek, ale obrońcy Miedziowych z powodzeniem blokowali ich strzały.

Zupełnie inny przebieg miała druga połowa. WKS wznowił grę wysokim pressingiem i z mocną determinacją odwrócenia losów spotkania. Piłkarze trenera Ryszarda Pietraszewskiego momentami zamknęli rywali we własnym polu karnym, a bramka wisiała w powietrze. W końcu w 55. minucie przytomnie w polu karnym piłkę nad obrońcami przerzucił Grzegorz Kotowicz, a Aleksander Paluszek z około 5 metrów wpakował piłkę do siatki.

Od tego momentu gra wyrównała się, choć więcej z gry miał Śląsk, który kilka razy był bliski kolejnego trafienia. Świetnych sytuacji nie wykorzystali jednak Bartosz BoruńCyprian Poniedziałek. Pod koniec starcia Zagłębie miało piłkę meczową, ale ostatnie słowo należało do WKS-u. W 94. minucie do rzutu wolnego przed polem karnym podszedł Marcin Szpakowski. Pomocnik popisał się pięknym uderzeniem, dając zwycięstwo swojej drużynie w derbach w ostatniej akcji spotkania.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1 (0:1)
Bramki: Paluszek 53, Szpakowski 90 - Dudziński 18

Śląsk: Frasik - Chmulak, Paluszek, Musiał, Jarzębowski, Boruń (90' Skrzypek), Kotowicz (85 Mamis), Poniedziałek (75 Wacławek), Wypart, Szpakowski, Łokietek.

Żółte kartki: Łokietek, Kotowicz oraz Dudziński.