Co za emocje! Ślęza wygrywa po punktach w ostatniej akcji meczu! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2017-11-27, Autor: prochu

Ślęza Wrocław pokonała InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 71:69 w meczu 10. kolejki Basket Ligi Kobiet. Na siedem sekund przed końcem na tablicy wyników był remis 69:69, ale ciężar odpowiedzialności na swoje barki wzięła Sharnee Zoll Norman i zapewniła Ślęzie kolejne cenne zwycięstwo.

Powrót do ligowej rywalizacji w wykonaniu wrocławianek wypadł okazale. Hala AWF-u znów była pełna kibiców, a obie drużyny stworzyły wielkie widowisko. To była świetna promocja żeńskiej koszykówki i wrocławskiej drużyny.

Pierwsza kwarta na remis. Drugą lepiej otworzyły gorzowianki. Akcje doświadczonych Aleksandry PawlakPauliny Misiek dały im pięciopunktowe prowadzenie. Wtedy do akcji w zespole Ślęzy weszły te, które dotychczas odgrywały drugoplanowe role - Sonia Ursu i Klaudia Sosnowska. Obie dały bardzo wartościowe zmiany i mocno pomogły drużynie. Dość powiedzieć, że Rumunka przez 18 minut zdobyła 7 punktów i miała aż 7 zbiórek.

Druga kwarta, ale i także kolejne części gry, to jednak popis Tijany Ajduković. Serbka, która w ostatnim meczu Pucharu Europy z AGU Sporem została zdominowana przez Mariannę Tolo, w niedzielę zagrała świetne zawody. To jej udane akcje przyczyniły się o tego, że na półmetku Ślęza prowadziła 38:32, a w trzeciej kwarcie odskoczyła nawet na 54:42.

W trudnych momentach grę zespołu z Gorzowa ciągnęła Paulina Misiek. Reprezentantka Polski zdobyła w całym meczu 19 punktów. W trzeciej kwarcie wsparły ją Annamaria Prezelj oraz Carolyn Swords i przed ostatnią odsłoną wynik znów był bliski remisu. Ślęza prowadziły, ale tylko 58:57.

Czwarta kwarta rozgrzała kibiców do czerwoności. Fani Ślęzy i AZS-u z każdą minutą byli coraz głośniejsi, a presja coraz bardziej dawała się we znaki koszykarkom obu drużyn. Na półtorej minuty przed końcem, po trójce Aleksandry Pawlak, był remis 67:67. W odpowiedzi za dwa trafiła Tijana Ajduković, a potem pod kosz wjechała Annamaria Prezelj i znów był remis. Wtedy nadszedł czas Sharnee Zoll-Norman.

Po przerwie na żądanie trenera Arkadiusza Rusina Ślęza miała siedem sekund na dokończenia dzieła. Amerykanka wszystko wyliczyła niemal co do sekund. Jej indywidualna akcja pod kosz, wraz ze zdobytymi punktami, skończyła się na 0,9 sekundy przed końcem. Trener gości nie miał już możliwość wzięcia czasu, a jego koszykarki nie potrafiły zorganizować akcji w tym krótkim czasie. Kolejne, już siódme zwycięstwo Ślęzy w ekstraklasie, stało się faktem.

Kolejny mecz wrocławianek już w czwartek. W ramach Pucharu Europy mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z Istanbul Universitesi.

Ślęza Wrocław - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 71:69 (17:17, 21:15, 20:25, 13:12)
Ślęza: Ajduković 25, Kastanek 12 (3), Zoll-Norman 11, Kaczmarczyk 9, Ursu-Kim 7, Sosnowska 4, Ndiba 2, Perez 1, Szybała 0.
InvestInTheWest AZS AJP: Misiek 19 (1), Pawlak 16 (5), Swords 13, Prezelj 9 (1), Spencer 5, Szajtauer 2, Jaworska 0, Stelmach 0.