Cudowny gol Tobiasza Jarczaka daje Ślęzie remis [RELACJA, WIDEO]

2018-04-23, Autor: prochu

Zdziesiątkowana kontuzjami Ślęza Wrocław zremisowała na wyjeździe z Piastem Żmigród 1:1. Gola na wagę jednego punktu zdobył w końcówce spotkania Tobiasz Jarczak, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Ślęza nie była faworytem tego starcia, choć znajduje się wyżej w tabeli. Do takiego wniosku uprawniały nie tylko osłabienia kadrowe 1KS-u (zabrakło aż ośmiu piłkarzy!), ale też wyniki jakie w ostatnich tygodniach odnotowały obie ekipy. Piast w tym momencie jest na fali - przed meczem ze Ślęzą odniósł 7 zwycięstw i raz zremisował, a wrocławianie grają ostatnio w kratkę. Spotkanie to w zasadzie potwierdziło aktualną dyspozycję drużyn ze Żmigrodu i Wrocławia. Piast był w przekroju całego meczu zespołem lepszym, ale ambitni wrocławianie zdołali wyrwać punkt na ciężkim terenie, a w samej końcówce bardzo niewiele brakowało, by przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

O pierwszej połowie najlepiej byłoby napisać, że się po prostu odbyła. Działo się w niej bardzo niewiele, a optyczną przewagę posiadali gospodarze. Oni też stworzyli kilka zagrożeń, a warte odnotowania były akcje, po których niecelnie strzelali Szymon SołtyńskiMichał Chyrek. Ślęza natomiast przeprowadziła praktycznie tylko jedną groźną akcję, ale w ostatniej chwili jeden z miejscowych obrońców zdjął piłkę z nogi szykującego się do strzału Macieja Matusika.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Druga połowa doskonale zaczęła się dla gospodarzy, a bardzo pechowo dla żółto-czerwonych. W 52. minucie urazu doznał Adrian Niewiadomski (kolejna kontuzja w zespole Ślęzy), wrocławianie musieli grać przez chwilę w dziesiątkę i skrzętnie z tego skorzystał Piast. W sektorze boiska, gdzie grał Niewiadomski znalazł się Michał Kieca i płaskim uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Mimo, że wrocławianie stracili gola, to obraz gry nie uległ zmianie, bo wciąż warunki gry dyktowali miejscowi. Dwa razy przed utratą gola wrocławski zespół uchronił Damian Ziarko. Raz broniąc uderzenie z rzutu wolnego Łukasza Mozlera i drugi, gdy po znakomitej interwencji końcami palców zdołał sparować piłkę na poprzeczkę po strzale Michała Kiecy. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego przebudzili się na niespełna 20 minut przed końcem. Grę żółto-czerwonych ożywili wprowadzeni na boisko Maciej FirlejKornel Traczyk, a motorem napędowym akcji gości był bardzo aktywny Maciej Matusik. Bliski wyrównania w 72. minucie był Maciej Firlej, który główkował po dośrodkowaniu Kamila Mańkowskiego, jednak piłka nie trafiła w światło bramki. Dziesięć minut później był już remis, bo Tobiasz Jarczak popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego.

Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, bo obie drużyny dążyły do zdobycie zwycięskiego gola. W 89. minucie minimalnie obok bramki uderzył Jakub Bohdanowicz, a w odpowiedzi - już w doliczonym czasie - Wojciech Bzdęga posłał piłkę z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. Ostatnie słowo i piłka meczowa należała do Bohdanowicza, który znów pomylił się o centymetry.

Ślęza pozostała na piątym miejscu w tabeli, a do liderującego KS-u Polkowice traci już osiem punktów, choć ma jeden mecz rozegrany mniej.

Piast Żmigród - Ślęza Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Kieca 52 - Jarczak 82

Piast: Szczerbal - Gołębiewski, Niewieściuk, Mozler, Kieca, Kępczyński (69 Kohut), Bzdęga, Jaros, Sołtyński (83 Moryson), Koźlik (90 Juchacz), Chyrek (77 Bobkiewicz).
Ślęza: Ziarko - Repski, Mańkowski, Bohdanowicz, Matusik, Jarczak, Jakóbczyk (67 Traczyk), Molski, Łątka, Wdowiak, Niewiadomski (55 Firlej).

żółte kartki: Mozler, Bzdęga, Koźlik, Juchacz, Fedyna oraz Molski.