Ćwierćfinał koszykarskich MP U20: Pewne zwycięstwo WKS-u w pierwszym meczu

2019-01-26, Autor: prochu

Młodzi koszykarze Śląska Wrocław pewnie wygrali swój pierwszy mecz na turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski do lat 20. Podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali Szkoła Gortata Politechnikę Gdańską 86:63, a najskuteczniejszym zawodnikiem WKS-u był Maksymilian Zagórski.

Wrocławianie rozpoczęli budowanie przewagi od pierwszej kwarty i właściwie przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Już w drugiej kwarcie prowadzenie Śląska wynosiło 16 "oczek", a na koniec kolejnej odsłony - po punktach Maksymiliana Zagórskiego - gospodarze wygrywali już 21 punktami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 86:63 dla Śląska. W drugim meczu po zaciętej końcówce Cracovia wygrała z ŁKS-em Łódź 69:68.

W sobotnich meczach wrocławianie zmierzą się z ŁKS-em Łódź, a Politechnika Gdańska zagra z Cracovią. Jeśli krakowianie i Śląsk wygrają swoje mecze, zapewnią sobie awans do półfinałów już w sobotę.

W równoległym turnieju ćwierćfinałowym - rozgrywanym w Przemyślu - uczestniczy GimBasket. Wrocławianie przegrali pierwszą potyczkę z miejscowym Hensfortem 51:114, co jednak nie przekreśla jeszcze ich szans na awans do kolejnej fazy.

Ćwierćfinał MP U20 - turniej wrocławski, dzień 1:

Exact Systems Śląsk Wrocław - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 86:63 (21:15, 18:10, 24:17, 23:21)
Exact System Śląsk: Zagórski 23 (1), Gordon 17 (3), Malesa 14 (2), Szulc 11, Żmijak 8, Majcherek 5 (1), Marchewka 2, Mitman 3 (1), Nawrocki 2, Azimka 0, Kuczyc 0.
Szkoła Gortata Politechnika: Skiba 17, Trębowicz 14, Lewiński 12 (2), Kulis 8, Lackowski 5, Urbański 4, Skubiński 3, Rzepkowski 0, Raczkowski 0.

ŁKS Szkoła Gortata Łódź - Cracovia 1906 Kraków  68:69 (20:17, 17:17, 15:15, 16:30)