Czarna seria trwa. Śląsk tradycyjnie nie wygrywa na wyjeździe [RELACJA]

2017-12-01, Autor: prochu

Piłkarze Śląska nadal pozostają bez wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Choć piątkowy mecz z Lechią Gdańsk mogli rozpocząć wybornie - bo mieli rzut karny - to ostatecznie przegrali 1:3. Marcin Robak "jedenastkę" zmarnował, a bramki dla Lechii strzelili bracia Paixao - Marco (dwie) i Flavio. Honorowe trafienie dla WKS-u zaliczył Łukasz Madej.

Choć do kadry przed meczem z Lechią Gdańsk powróciło czterech piłkarzy zawieszonych za kartki, to trener Jan Urban i tak nie miał sporego komfortu przy ustalaniu składu. Ze względu na drobne urazy do Gdańska nie pojechali Arkadiusz PiechRobert Pich, zatem na ławce rezerwowych znów przeważali zawodnicy młodzieżowi.

Śląsk mógł nieźle rozpocząć piątkowe spotkanie. W 19. minucie Michał Chrapek wywalczył rzut karny, po tym jak trafił jednego z rywali piłką w rękę, ale jedenastki na bramkę nie zamienił Marcin Robak. Dusan Kuciak odgadł intencje najlepszego strzelca WKS-u i obronił jego strzał. Napastnik jeszcze przed podyktowaniem rzutu karnego miał niezłą okazję na strzelenie gola, jednak Kuciak nie dał się zaskoczyć.

Stare piłkarskie porzekadło o mszczących się niewykorzystanych sytuacjach, miało zastosowanie w Gdańsku. Jeszcze przed przerwą po dośrodkowaniu Sławomira Peszki z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Marco Paixao i głową pokonał Jakuba Słowika. W sytuacji tej zawinił Piotr Celeban, który był odpowiedzialny za Portugalczyka, ale kompletnie zaspał. Kapitan WKS-u miał też spory udział przy drugiej bramce dla gdańszczan. Już po przerwie obrońca chciał zablokować zagranie Jakuba Wawrzyniaka, ale robiąc wślizg najprawdopodobnniej dotknął piłki. Najprawdopodobniej, bo powtórki telewizyjne tego nie wyjaśniły, a sam zawodnik twierdzi, że futbolówka trafiła do w klatkę piersiową. Po chwili namysłu arbiter wskazał na wapno, a z jedenastu metrów nie pomylił się Flavio Paixao.

Wrocławianie mogli odpowiedzieć na drugiego gola miejscowych po kilku minutach. Po indywidualnej akcji Jakub Kosecki zagrał w pole karne, do piłki dopadł Sito Riera i huknął z kilkunastu metrów, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później było już po meczu. Kamil Vacek stracił piłkę w środkowej strefie boiska, przeszkodził w interwencji Konradowi Poprawie, a nieporozumienie we wrocławskich szeregach wykorzystał Flavio Paixao. Portugalczyk posłał piłkę do swojego brata, a ten podwyższył wynik na 3:0.

Podopieczni Jana Urbana zdobyli jednego gola, ale było to trafienie na otarcie łez. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Madej, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Ostatecznie Śląsk przegrał 1:3 i nadal pozostaje jedynym zespołem bez zwycięstwa na wyjeździe w Lotto Ekstraklasie. Co gorsza wrocławianie muszą powoli zacząć oglądać się za siebie, bo nie tylko oddala się awans do czołowej ósemki ligi, ale też niebezpiecznie blisko zbliża się strefa spadkowa, nad którą Śląsk ma pięć punktów przewagi.

Kolejne spotkanie WKS-u w sobotę - 9 grudnia - właśnie z zespołem ze strefy spadkowej - wrocławianie podejmą gliwickiego Piasta.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)
Bramki: Marco Paixao 40, 80, Flavio Paixao 56 - Madej 82

Lechia: Kuciak - Milos, Nunes, Augustyn, Wawrzyniak, Flavio Paixao, Sławczew, Łukasik, Krasić (80 Romario), Peszko (89 Oliveira), Marco Paixao (83 Kuświk).
Śląsk: Słowik - Pawelec, Celeban, Poprawa, Augusto, Riera, Chrapek (71 Łyszczarz), Tarasovs (90 Bergier), Vacek, Kosecki (80 Madej), Robak.

żółte kartki: Nunes - Augusto.
sędzia: Szymon Marciniak.
widzów: 8313.

W 19. minucie Marcin Robak (Śląsk) nie wykorzystał rzutu karnego (Dusan Kuciak obronił).

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1