Cztery medale wrocławian na Europejskich Igrzyskach Studenckich

2018-08-07, Autor: prochu

Wrocławscy studenci wywalczyli cztery medale na Europejskich Igrzyskach Studenckich. Wrocławianie wszystkie krążki zdobyli w rywalizacji judoków - złoto trafiło do Urszuli Hofman (AWF) i Rafała Kozłowskiego (Uniwersytet Ekonomiczny), srebro do Damiana Szarnowieckiego (AWF), a brąz wywalczył Daniel Moskal (Uniwersytet Wrocławski). Łącznie Polacy zakończyli zawody w portugalskiej Coimbrze z dorobkiem 16 medali.

Polscy studenci zakończyli rywalizację z pięcioma złotymi, czterema srebrnymi i siedmioma brązowymi medalami na koncie. Najwięcej radości Biało-Czerwonym przyniosła rywalizacja w tenisie stołowym, bo polscy gracze z trzech uczelni zdobyli łącznie przy stołach aż dziewięć medali. Bardzo dobry występ zanotowali również judocy. Polscy studenci siedmiokrotnie stawali na podium, w tym aż cztery razy na jego najwyższym stopniu. Ostatni krążek w polskim dorobku dołożyły futsalistki z AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które w starciu o brązowy medal pokonały swoje koleżanki z AZS PWSZ z Wałbrzycha.

Wrocławianie zdobyli cztery medale, wszystkie w judo. Urszula Hofman (AWF) w kategorii do 78 kg wywalczyła złoto, krążek tego samego koloru trafił do Rafała Kozłowskiego (UE), kategoria do 90 kg. Srebro zdobył Damian Szwarnowiecki (AWF, kat. do 81 kg), który wygrał cztery z pięciu swoich walk, a brązowy medal padł łupem Daniela Moskala z Uniwersytetu Wrocławskiego (kat. do 100 kg).

W sumie w Coimbrze polskie barwy reprezentowało stu czterdziestu sportowców z 22 uczelni. Polacy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach i spisali się świetnie, bo w klasyfikacji medalowej zajęli piąte miejsce w gronie czterdziestu państw.

Europejskie Igrzyska Studenckie to mulitsportowe wydarzenie w randze Akademickich Mistrzostw Europy. Igrzyska odbyły się już po raz czwarty. Są one rozgrywane co dwa lata, na przemian z Akademickimi Mistrzostwami Europy w poszczególnych dyscyplinach. Europejska Federacja Sportu Studenckiego zdecydowała, że w 2024 roku studenckie igrzyska zorganizuje Politechnika Łódzka.