Damian Dróżdż w finale młodzieżowych mistrzostw Polski

2017-05-31, Autor: prochu

Junior Betard Sparty Wrocław Damian Dróżdż wygrał zawody półfinałowe Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Młodzieżowiec na torze w Tarnowie zgromadził czternaście punktów w pięciu startach.

Damian Dróżdż był niezwykle szybki - w czterech biegach wygrywał, a raz przyjechał drugi, za plecami Norberta Krakowiaka. W finale MIMP pojedzie także Masym Drabik, który ze względu na udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów nie musiał brać udziału w eliminacjach. Do dwójki Spartan dołączyć może jeszcze Oskar Bober. Młodzieżowiec miał startować w Pile, ale tam żużlowcom przeszkodziła nagła ulewa i ostatecznie zawody przełożono na inny termin. Warto dodać, że w turnieju półfinałowym w Świętochłowicach startował wypożyczony do PSŻ-u Poznań Przemysław Liszka, ale z ośmioma punktami (0,3,3,1,1) zajął dopiero siódme miejsce.

Maksym Drabik nie jeździł w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Polski, ale za to startował w lidze szwedzkiej. Jego Lejonen Gisvaled pokonał na wyjeździe Indianernę Kumla 47:43, a junior w czterech biegach zdobył cztery "oczka" i bonus. O wiele lepiej poszło Szymonowi Woźniakowi, który przywiózł jedenaście punktów w pięciu startach dla Elit Vetlanda w wygranym 51:39 starciu z Piraterną Motala. Maciej Janowski miał natomiast jeździć w barwach Dackarny Malilla, ale mecz jego drużyny został odwołany.