zamknij

Wiadomości

Debata z udziałem prezydenta odwołana przez koronawirusa

2020-03-03, Autor: bas

Zaplanowane na wtorek spotkanie z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i lordem mayorem Oxfordu Craigiem Simmonsem we wrocławskim Domu Europy zostało odwołane. Organizatorzy jako powód podają działania profilaktyczne związane z przenoszeniem się wirusa COVID-19.

Prezydent Wrocławia i Lord Mayor Oxfordu w południe mieli wziąć udział w debacie zatytułowanej „Z Widokiem na samorządność europejską po brexicie” organizowanej przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej.

Reklama

We wtorek rano organizatorzy poinformowali jednak, że ze względu na profilaktykę związaną z rozprzestrzenianiem się w Europie korownairusa, podjęto decyzję o odwołaniu wrocławskiej debaty.

– W związku z decyzją Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z dnia 2 marca, podyktowanej troską o bezpieczeństwo zdrowia publicznego, w celach profilaktyki przenoszenia wirusa COVID-19, zostały odwołane wszystkie wydarzenia o charakterze publicznym mające mieć miejsce w siedzibach Parlamentu Europejskiego, w tym w Biurze Kontaktowym we Wrocławiu – czytamy w komunikacie wysłanym przez wrocławskie biuro Parlamentu Europejskiego.

Przypomnijmy, że w Polsce nie ma stwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa COVID-19. W poniedziałek wojewoda dolnośląski informował o 4 osobach z podejrzeniem zakażenia w naszym regionie.

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

Fakty i mity o koronawirusie. Co o nim wiesz? [QUIZ]

W połowie grudnia rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wywołującego chorobę zakaźną. To wtedy stwierdzono pierwsze przypadki zachorowań w Chinach. Teraz koronawirus jest już obecny nie tylko w Azji, ale też w Ameryce, Afryce, Australii i Europie. Sprawdź, czy to, co o nim wiesz, jest oparte na faktach.

Rozwiąż quiz

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 68

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Zet 2020-03-03 17:25:24

  Jacek Sutryk – najgorszy w historii Wrocławia prezydent – do DYMISJI!
  Analityczno-hipotetyczny profil osobowy: porozumiewanie Jacka Sutryka z otoczeniem się w stylu: „Mało mnie obchodzi…” czy „Trzeba być szaleńcem…”, itp. zwroty – świadczy o tym, że nie szanuje swoich rozmówców, jest zapatrzony w siebie, ma przesadne i wysoce próżne mniemanie o sobie, nieskromne poczucie wyższości (gdy ma władzę – są oni dla niego co najwyżej petentami). Nie potrafi słuchać ludzi nie mających władzy, a jest to bardzo cenna umiejętność przywódcy. Uważa, że tylko on ma rację (nosiciel tzw. syndromu „zacietrzewienia dogmatyczno-aksjologicznego”). Sprzeczności między tym, co mówi, a co robi – nie stanowią dla niego (np. etycznego) problemu. Kłamie, jest cynicznym i wyrachowanym manipulantem, lubi żyć na cudzy koszt, jak się da: w luksusie. Jego ego – w przeciwieństwie do reszty – ma kosmiczne rozmiary, lubi „puszyć się” (np. podczas imprez), ciągle być w centrum uwagi. Jego osobowość przejawia potężne deficyty jeśli chodzi o pokorę czy skromność – niektórzy nawet mówią o całkowitym jej braku. Umiarkowanie bystry. Gdy jest w dobrym nastroju – lubi obiecywać (tzw. „łaskawy pan”), jednak z dotrzymaniem zobowiązań już bywa różnie. Żądny władzy: dążąc do jej zdobycia maskuje się i jest gotowy (nawet przez długi czas) na znoszenie (pewnych) wyrzeczeń. Kadzi i schlebia silniejszym – pogardza słabszymi. Pozuje na twardego i zdecydowanego, choć w sytuacjach krytycznych prawdopodobnie bliżej mu do lękliwego histeryka. Może przejawiać skłonności sadystyczne lub psycho-sadystyczne. Dobrze maskujący się, próżny arogant i napuszony megaloman. Lubi dominować oraz być obiektem hołdów i pochlebstw – stąd kreuje sobie otoczenie z klakierów oraz hunwejbinów-pretorian. Sympatyk pozorów, bizantynizmu, blichtru, fasadowości, działań PR-owych. Jego publiczne zachowania, podejście do ubioru, itp. – wskazują na zaawansowany egotyzm oraz narcyzm; te przypadłości charakteryzują osobowości psycho- oraz socjopatyczne. Od czasu do czasu miewa wizje, choć do końca wiadomo jakie jest ich źródło (halucyny, tj. stany np. po używkach, chorobowe, np. białą gorączka, tzw. przypadłość prezydencka, czyli pomroczność jasna, itd.). Dlatego prawdopodobnie – po analizie czynności, które wykonał z sukcesem – nadaje się on tylko do prostych działań: wydawania posiłków w garkuchni, dostarczania/wręczania pism, a nadto do czyszczenia szyb z napisów oraz kurzu. A i to – pod kontrolą.

  15 3
 • ~Zet 2020-03-04 08:21:59

  "Dzięki" koronawirusowi PiSrael między innymi może (dzięki spec-ustawie) wprowadzi stan wyjątkowy (pozbawiający obywateli przysługujących ich im praw), zutylizować zwłoki, "anulować" wybory, zmienić kodeks pracy, itd.
  Rząd - rzecz jasna - NIC przed obywatelami NIE ukrywa, ale - sami rozumiecie - by nie siać paniki - nie będą wszystkiego ujawniać.
  Żyć nie - umierać!

  13 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy odczuwasz, że w ostatnich latach, we Wrocławiu poprawiła się jakość powietrza?
Oddanych głosów: 575