Deklasacja w półfinale. Ślęza nie zagra o złoty medal Basket Ligi Kobiet [RELACJA, ZDJĘCIA]

2018-04-22, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław nie obronią w tym sezonie mistrzowskiego tytułu. W piątym, decydującym meczu półfinałowym wrocławianki zostały rozgromione przez Artego Bydgoszcz aż 85:54.

To był najważniejszy mecz Ślęzy w tym sezonie. Zwycięstwo zapewniłoby wrocławiankom awans do finału, a tym samym co najmniej srebrny medal. Niestety, okazało się, że to był jednocześnie najsłabszy występ abdykujących mistrzyń Polski w całym sezonie. Powróciły demony z rundy zasadniczej, kiedy podopieczne Arkadiusza Rusina grały przeraźliwie słabo w starciach z Energą Toruń czy Artego Bydgoszcz.

Przez część pierwszej kwarty Ślęza pozostawała w grze, odpowiadając na punkty bydgoszczanek rzutami trzypunktowymi (dwukrotnie trafiła Karina Szybała i raz Kourtney Treffers). Niestety, zdobywanie kolejnych punktów przychodziło wrocławiankom bardzo trudno, podczas gdy koszykarki Artego nie miały z tym większych problemów. Ślęza przespała końcówkę pierwszej ćwiartki, którą przegrała 0:9, Artego objęło dziesięciopunktowe prowadzenie i właściwie emocje już się skończyły.

Bydgosko-wrocławska seria pokazała, że dziesięć czy nawet dwanaście punktów przewagi to nie jest strata nie do odrobienia. Tymczasem wrocławianki po pierwszej połowie przegrywały 24:37, a po przerwie wyszły bez wiary w końcowy sukces. Dwoiła i troiła się Sharnee Zoll-Norman, ale w pojedynkę nie mogła stawić czoła drużynie z Bydgoszczy. Amerykankę starały się wspierać Kourtney Treffers i Karina Szybała, ale to wciąż było za mało. Zwłaszcza, że pozostałe zawodniczki praktycznie nie pomogły zespołowi.

- Mój zespół wytrzymał psychicznie i potrafił zwyciężyć te konfrontacje. Mam olbrzymi szacunek dla dziewczyn, bo to one tego dokonują, a my im trochę pomagamy na treningac - mówił po spotkaniu szkoleniowiec Artego, Tomasz Herkt. I właśnie w tym elemencie bydgoszczanki były lepsze, bo można było odnieść wrażenie, że Ślęza ten mecz przegrała jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Ślęza tym samym zagra o brązowy medal z Wisłą CanPack Kraków. Rywalizacja będzie się toczyć do dwóch zwycięstw, a pierwszy mecz już w środę (25 kwietnia) w Krakowie. Drugie starcie odbędzie się we Wrocławiu (27 kwietnia), a ewentualny trzeci mecz znów w Krakowie, 29 kwietnia (niedziela).

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 85:54 (22:12, 15:12, 28:15, 20:15)
Artego: Stallworth 19, O'Neill 18 (2), McBride 11 (3), Stanković 9, Żurowska-Cegielska 8, Międzik 8 (2), Szott-Hejmej 5 (1), Adamowicz 4, Bujniak 2, Poboży 1, Kuczyńska 0, Kocaj 0.
Ślęza: Zoll-Norman 20 (3), Treffers 14 (1), Szybała 7 (2), Dikeoulakou 4, Kaczmarczyk 4, Ajduković 3, Sklepowicz 2, Perez 0, Kastanek 0, Ndiba 0, Majewska 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Artego.
Artego Bydgoszcz awansowało do finału Energa Basket Ligi Kobiet.