Wiadomości

Denerwuje cię wrak auta na ulicy? Straż miejska usunie go w mig

2014-02-14, Autor: jg
Na koszt właściciela pojazdu z ulic Wrocławia usuwane są wraki pozostawionych samochodów. Urzędnicy zachęcają więc, aby zgłaszać takie przypadki porzuconych aut, a zajmie się nimi wrocławska straż miejska.

Reklama

– Przypominamy mieszkańcom, że istnieje możliwość zgłaszania pojazdów zaparkowanych na drogach publicznych, które nie posiadają tablic rejestracyjnych lub ich stan wskazuje na to, że nie są używane – informuje Julia Wach z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

 

 

Takie zgłoszenie należy kierować do Straży Miejskiej Wrocławia pod nr tel. 71 347 16 35 w godz. 7.30 do 15.30 lub drogą elektroniczną pod ten adres.

 

Pojazdy te są usuwane na koszt właściciela lub posiadacza. Nie dotyczy to samochodów zaparkowanych na terenach prywatnych np. tereny spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, podwórka itp.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~że co? 2014-02-14
  14:24:08

  6 0

  Skończone nieroby. Chcą by społeczeństwo wykonywało za nich ich obowiązki, a oni by za to pieniądze jeszcze dostawali. Droga straży miejska, ruszcie w końcu dupy zza biurek i zacznijcie wykonywać wasze obowiązki. Pół roku cała klatka dopominała się by zabrali dwa opuszczone od lat auta z powybijanymi szybami. Jak już przyjeżdżali, to spisywali numery rejestracyjne i zawijali się do siebie. Dopiero przed euro przyjechały lawety, bo auta szpeciły trasę spacerową w stronę nowego stadionu. Hieny w mundurach tylko łapią rowerzystów wyskakując im przed koło zza rogów budynków i kiosków. Nakładaja blokady na koła i siedzą w parkach na ławkach. Jak przechodzą obok leżącego przy samej ulicy pijaka, tylko przyśpieszają kroku by ominąc trudy odtransportowania takiego do izby wytrzeźwień.

 • ~pasażer 2014-02-16
  15:01:29

  1 0

  Wątpię że w mig. Skoro nie potrafią w mig usunąć samochodów które dosyć często parkują na torowiskach tramwajowych. Tramwaj stoi ., pasażerowie się wściekają a służby miejskie szukają właściciela samochodu zamiast jakimkolwiek sprzętem zepchnąć go z torowiska nawet przewracając na bok.

 • ~ 2014-02-18
  22:22:26

  2 0

  Na Ofiar Oświęcimskich stoi samochód z rozwalonymi oponami na wielkopolskich blachach pod samym drzwiami do Narodowego Banku Polskiego już kilka miesięcy masa mandatów za szybą i co zero reakcji Straży Miejskiej, która tam bywa po kilka razy dziennie z blokadami. Samochód stoi nie na jakimś peryferyjnym osiedlu, ale w centrum miasta!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.