Developres Rzeszów za silny dla siatkarek Volley Wrocław

2018-12-26, Autor: prochu

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Volley Wrocław 3:0 w meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Podopieczne Marka Solarewicza nawiązały walkę w drugim i trzecim secie sobotniego spotkania, jednak nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodyń, które skutecznie zagrywały oraz wykorzystywały każdą nadarzającą się na zdobycie punktów. Wrocławianki nie były w stanie nawiązać walki z tak dominującym rywalem, w efekcie czego set zakończył się wynikiem 25:10. Druga i trzecia partia spotkania wyglądały zdecydowanie inaczej. Siatkarki z Dolnego Śląska postawiły wyżej notowanym rywalkom trudne warunki. Przyjezdne coraz częściej wyprowadzały skuteczne akcje, dzięki temu udawało się nawet wychodzić na prowadzenie w połowie każdej z partii. Ostatecznie jednak więcej dobrej gry w końcówce było po stronie Developresu, który kończył sety do 22 i 20.

Developres SkyRes Rzeszów - Volley Wrocław 3:0 (25:10, 25:22, 25:20)
Developres SkyRes: Witkowska (9), Hawryła (1), Blagojević (7), Barakowa (1), Mlejenkova (19), Zaroślińska (19), Sawicka (L) oraz Tokarska (4), Żabińska (2), Medyńska (L).
Volley: Piśla (7), Gancarz, Rasińska (13), Soter (6), Murek (10), Gajewska, Kuziak (L) oraz Wołodko (3), Łozowska (6), Pancewicz (L).