Biznes
Dolnośląski Klaster Uzdrowiskowy pomoże wypracować wspólne standardy
Dolnośląskie uzdrowiska podpisały porozumienie zakładające utworzenie Dolnośląskiego Klastra Uzdrowiskowego. Ma to na celu rozwój współpracy, który w przyszłości będzie skutkował wspólnymi korzyściami w obszarze lecznictwa uzdrowiskowego na terenie naszego województwa.
Przedstawiciele sektora uzdrowiskowego na Dolnym Śląsku zadeklarowali przystąpienie do klastra, w kramach którego zamierzają prowadzić wspólne działania badawczo-rozwojowe. Ich celem jest wypracowanie standardów działania, a także wymiana wiedzy i rozwój kompetencji pracowników.
- Wykorzystanie nowych szans, pojawiających się na rynku, wymaga od dolnośląskich uzdrowisk kreatywnych pomysłów, nowych technologii, a przede wszystkim zjednoczenia sił. Tworząc klaster chcemy zmienić dotychczasowe podejście. Uzdrowiska nie mogą być dla siebie konkurencją, powinny mówić jednym głosem i wspólnie wypracowywać strategie rozwoju dla całej branży – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
W inicjatywę zaangażowane są zarówno uzdrowiska samorządowe, jak i te z portfela KGHM TFI S.A. W ramach porozumienia spółki chcą zwracać uwagę na dobre praktyki w racjonalnym wykorzystywaniu surowców leczniczych, rozwój lecznictwa balneologicznego, edukację zdrowotną dla pacjentów oraz promowanie kurortów w Polsce i za granicą. Celem współpracy będzie także zwiększenie innowacyjności w zarządzaniu, tak aby podmioty uzdrowiskowe były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku usług turystyki medycznej.
- Wiele osób w Polsce zawdzięcza powrót do zdrowia dolnośląskim ośrodkom uzdrowiskowym, które zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach, blisko natury. Deklaracja uzdrowiskowa połączy potencjał wszystkich dolnośląskich spółek, aby wysoki potencjał zasobów naturalnych oraz kompetencje naszych pracowników były jak najlepiej wykorzystane – mówi dr Urszula Bąkowska–Morawska, wiceprezes Interferie S.A., inicjatorka projektu.
Działalność Dolnośląskiego Klastra Uzdrowiskowego to także konkretna idea. Uzdrowiska chcą przede wszystkim uświadomić pacjentom, społeczeństwu, że balneologia i lecznictwo uzdrowiskowe to dziedziny medycyny odgrywające kluczową rolę w leczeniu i zapobieganiu wielu schorzeniom.
- Mamy zamiar zabiegać o uchwalenie potrzebnych przepisów prawnych, które optymalizowałyby działalność uzdrowisk. Chcemy występować z odpowiednimi postulatami i projektami przepisów, które rozwiążą bieżące problemy branży. Niezbędne będzie tu oczywiście dzielenie się wiedzą, doświadczeniami i umiejętnościami z ekspertami podczas warsztatów szkoleń i konferencji – mówi Zbigniew Hajłasz, prezes KGHM TFI S.A, do którego należy 5 dolnośląskich uzdrowisk.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Pod Wrocławiem powstała nowoczesna fabryka. Szuka osób do pracy
44651 -
Dawna piekarnia Mamut z odrestaurowaną elewacją. Co tam powstaje? [ZDJĘCIA]
31351 -
Cztery nowe przystanki kolejowe we Wrocławiu! Są wyniki konsultacji
23044 -
Jest praca: 50 etatów dla pracowników we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
20707 -
AWW! Ruszyła budowa Alei Wielkiej Wyspy [NOWE WIZUALIZACJE]
18309
Najczęściej komentowane
-
Tramwaj na Popowice w budowie. Dla części mieszkańców to zbędna inwestycja [ZDJĘCIA]
7 -
Podwyżki! Od marca parkowanie w miejskiej strefie we Wrocławiu dużo droższe
6 -
Pod Wrocławiem powstała nowoczesna fabryka. Szuka osób do pracy
4 -
Wyższe podatki od wrocławskich nieruchomości. Urzędnicy wręczają mieszkańcom decyzje
4 -
Wrocław ogłosił przetarg na projekt kolejnej trasy tramwajowej
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert