Biznes
Dolnośląskie Centrum Laryngologii przenosi się na Nadodrze [ZDJĘCIA]
Już od przyszłego tygodnia pacjenci Dolnośląskiego Centrum Laryngologii Medicus Clinic będą mogli korzystać z nowego obiektu przy pl. Strzeleckim. Dotychczasowe przychodnie z Legnickiej i Wyszyńskiego przeniosą się do nowego budynku, wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.
Przychodnia Medicus Clinic specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce oraz leczeniu zachowawczym i operacyjnym schorzeń w obrębie uszu, nosa, gardła i krtani. Klinika przeprowadza rocznie 45 tys. konsultacji laryngologicznych, 13 tys. badań diagnostycznych i ponad 1500 zabiegów chirurgicznych. Placówka posiada w swojej bazie ponad 160 tys. pacjentów pochodzących nie tylko z Dolnego Śląska, ale też z całego kraju. Placówka współpracuje z NFZ i przyjmuje również pacjentów, którzy chcą skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia.
Zobacz także
- Uroczyste otwarcie szpitala Medicus Clinic – Dolnośląskiego Centrum Laryngologii [ZDJĘCIA]
- Zabezpieczenie płodności jest możliwe także u Pacjentów onkologicznych. Trzeba je tylko wykonać przed rozpoczęciem leczenia – o Programie Oncofertility we Wrocławiu opowiada doktor Robert Gizler
- Problemy z prostatą
Intensywny rozwój sprawił, że przychodnia, do tej pory mieszcząca się we Wrocławiu w dwóch lokalizacjach: przy ul. Legnickiej 56 i przy ul. Wyszyńskiego 110, zainwestowała w nowoczesną, komfortową i przestronną siedzibę przy pl. Strzeleckim 24. Mieści się w niej ambulatorium, w którym znajduje się 19 gabinetów lekarskich oraz pracownie diagnostyczne. Na oddziale szpitalnym wraz z blokiem operacyjnym znajduje się 12 pokoi dla 24 pacjentów. Do dyspozycji jest również bistro-cafe, parking oraz apteka. W budynku wkrótce zostanie również uruchomiona klinika chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i ginekologii – Medicus Self. Cały obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych i spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego szpitala.
– Budynek został starannie zaprojektowany przez biuro architektoniczne JSK-Architekci Oddział Wrocławski pod kierownictwem architekta Piotra Burego. Prace koncepcyjne i projektowe trwały 14 miesięcy. Wspólnie z całym zespołem Medicus Clinic włożyliśmy w jego powstawanie bardzo dużo czasu i zaangażowania. Wszystko po to, aby czuli się tu doskonale zarówno pacjenci jak i pracownicy - mówi dr n.med. Maciej Mazur, prezes spółki Medicus.
Generalnym wykonawcą kliniki jest wrocławska firma Alfa-Dach, która wybudowała ją w ciągu 22 miesięcy. Klinika mieści się przy placu Strzeleckim, w starej części wrocławskiego Nadodrza, położonej blisko centrum i doskonale skomunikowanej z całym miastem.
– Nadodrze to dzielnica pełna planów rozwoju, inicjatyw mieszkańców i działalności pozarządowych. Wybierając to miejsce na naszą siedzibę wpisaliśmy się w miejski program jej rewitalizacji - mówi dr n.med. Maciej Mazur.
Nowa przychodnia dysponuje nowoczesnymi gabinetami laryngologicznymi, pulmonologicznymi i alergologicznymi, wyposażonymi, m.in. w specjalistyczne unity z kamerami i endoskopią umożliwiającą szczegółowe badanie uszu, nosa, zatok, krtani i nosogardła pacjenta. Obraz endoskopu widoczny jest od razu na monitorze i rejestrowany w programie, co pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy, stworzenie skutecznego planu leczenia i kontrolę jego przebiegu.
Klinika wyposażona jest w rozwiązania medyczne najnowszej generacji, m.in. tomograf komputerowy oraz sprzęt do diagnostyki endoskopowej i chirurgii w technologii 3D. – Dzięki niej lekarz ma możliwość precyzyjnego zobrazowania przestrzennych struktur nosa, zatok, uszu, lepszą wizualizację struktur anatomicznych, co zapewnia precyzyjne usunięcie zmian chorobowych oraz minimalizację ryzyka powikłań – mówi ordynator dr hab. Wojciech Gawron.
Placówka z pl. Strzeleckiego jako jeden z nielicznych ośrodków laryngologicznych w Polsce posiada również nawigację śródoperacyjną. – Gwarantuje ona precyzyjne i bezpieczne dla pacjenta wykonanie zabiegów operacyjnych, zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych dla chirurga, takich jak zatoki, czy podstawa czaszki, a także u pacjentów wcześniej operowanych, u których anatomia jest zmieniona na skutek przebytych operacji. Użycie nawigacji istotnie minimalizuje ryzyko powikłań. Nie należy zapominać jednak, że najlepszej nawet technologii nie zastąpi doświadczenie i umiejętności lekarza – tłumaczy dr n. med. Aleksandra Sztuka-Banel, lekarz otolaryngolog. – Kolejną naszą innowacją jest wolumetryczny tomograf komputerowy, którego dawka promieniowania RTG jest 15-krotnie niższa w stosunku do tradycyjnych badań tomograficznych. Pozwala nam to na szybkie postawienie diagnozy i natychmiastowe wdrożenie właściwego planu leczenia, bez konieczności wykonywania badania CT w innych placówkach - dodaje.
W klinice są też nowoczesne pracownie, m.in. USG, kabiny ciszy wykonane z akustycznych paneli o najwyższej zdolności izolacji i minimalizacji pogłosu, profesjonalna komora badawcza – tzw. klatka Faradaya do przeprowadzania obiektywnych badań słuchu, szczególnie u dzieci. Na miejscu jest również pracownia badania narządu równowagi oraz sala do kinezyterapii, czyli rehabilitacji pacjentów z zawrotami głowy.
W klinice znajduje się również pierwsza na Dolnym Śląsku pracownia doboru implantów słuchowych. Pacjenci z implantem mogą w niej uzyskać profesjonalną opiekę i pomoc techniczną w razie problemów z urządzeniem, bez konieczności podróżowania do odległych ośrodków, w których zostali zoperowani.
Działający tu oddział szpitalny dysponuje 12 przestronnymi pokojami dla 24 pacjentów, każdy z łazienką, telewizorem LCD, monitoringiem, systemem przywoławczym, klimatyzacją i wentylacją. Wszystkimi funkcjami w pokoju pacjent może sterować nie wstając z łóżka za pomocą tabletu. Indywidualnie dobrane posiłki przygotowuje bistro na terenie obiektu.
– Nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych pacjentach. Czekają na nich specjalnie przystosowane łóżka i strefa dla dzieci z zabawami interaktywnymi – podkreśla dr hab. Wojciech Gawron.
Klinika zaprojektowana i wybudowana została jako inteligentny budynek oraz zarządzana jest przez indywidualnie zaprojektowany system informatyczny. W całym budynku nowoczesny system wentylacji mechanicznej zapewnia wysoki poziom czystości powietrza, w szczególności na salach operacyjnych, gdzie powietrze wymieniane jest 20 razy na godzinę. Woda doprowadzana do budynku jest naświetlana promieniowaniem UV, które unieszkodliwia bakterie.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
Najczęściej komentowane
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert