Sport

Domem Maratonu nadal pozostanie Stadion Olimpijski

2011-02-17, Autor: Piotr Kolisko
29. HASCO-LEK Wrocław Maraton nie wystartuje jak zapowiadano ze stadionu piłkarskiego na Pilczycach. 11 września maratończycy wybiegną na ulice Wrocławia ze Stadionu Olimpijskiego, który od wielu lat stał się biegową wizytówką naszego miasta.

Reklama

Obecnie do 29. edycji HASCO-LEK Wrocław Maratonu zgłosiło się już 300 osób. Tak o miejscu startu i mety imprezy mówi Waldemar Biskup, szef 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu:

 

- Stadion Olimpijski to miejsce, które mocno kojarzy się z maratonem i zajęciami biegowymi. Na prośbę maratończyków, którzy pokochali to urokliwe miejsce, nasz maraton i w tym roku rusza z Olimpijskiego.

 

Z marketingowego punktu widzenia Stadion Olimpijski stał się symbolem wrocławskiego biegania, tutaj swój start i metę ma maraton ale również biegi Natur Kaps Mila Olimpijska jak i Przewietrz się na Olimpijskim dlatego też wiadomość o podtrzymaniu integracji świata biegowego ze Stadionem Olimpijskim należy uznać za jak najbardziej właściwą.

 

Organizatorami imprezy są: Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, Stowarzyszenie Maraton i Urząd Miejski Wrocławia.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2011-02-18
  01:54:49

  0 0

  hahaha!!! Dutkiweicz sam będzie sobie na swoim mauzoleum startować!!!

 • ~ 2011-02-18
  16:52:24

  0 0

  Brakuje mi w artykule daty, kiedy impreza się odbędzie. Jak każdy człowiek jestem z natury leniwy i z oporem doszukuję się samemu informacji. :)) Te tabliczki z odległością, w okolicach wałów, to z okazji tegoż maratonu?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto powinien być kandydatem PiS na prezydenta Wrocławia?Oddanych głosów: 207