Wiadomości

Dopiero na wiosnę wybudują nowe przejście dla pieszych na ulicy Legnickiej. Tuż nad przejściem podziemnym

2013-11-27, Autor: jg
Do końca tego roku miała się zakończyć budowa nowego przejścia dla pieszych na ulicy Legnickiej w obrębie placu Strzegomskiego. Z planów urzędników jednak nici, bo drogowcy chcieli za wykonanie tego zadania zbyt dużo pieniędzy. Prace mają ruszyć wiosną.

Reklama

Dopiero w styczniu 2014 roku będzie gotowy projekt budowy przejścia dla pieszych na ul. Legnickiej, które będzie prowadzić do przystanków tramwajowych nad przejściem podziemnym na placu Strzegomskim.

 

- Do przetargu na projekt i budowę przejścia, który ogłosiliśmy w sierpniu wpłynęły dwie oferty, ale były zbyt drogie. Teraz dzielimy zadanie osobno na projekt i realizację. Realizacja nastąpi już w nowym roku budżetowym, wiosną przyszłego roku - wyjaśnia Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

 

Warto dodać, że jeszcze trzy miesiące temu urzędnicy mówili, że najwcześniej pod koniec sierpnia może zostać wyłoniony wykonawca tych prac.

 

- Jest szansa, że robotnicy tej firmy u zbiegu Legnickiej i placu Strzegomskiego mogliby się pojawić pod koniec września. Bo do tego czasu powinni zdążyć opracować projekt. Prace potrwałyby 4 miesiące i jeśli w grudniu nie będzie srogiej zimy, zakończą się do końca roku – tłumaczyli nam w wakacje w ZDiUM-ie.

 

Przypomnijmy, iż na placu Strzegomskim, po jego wschodniej stronie na ulicy Legnickiej powstanie nowe przejście dla pieszych, ścieżka rowerowa, a wejścia na perony przystankowe zostaną dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Między torowiskiem tramwajowym pojawi się nowa kostka brukowa, co ułatwi poruszanie się. Piesi będą mogli wtedy pokonać cztery jezdnie ulicy Legnickiej w czasie jednego cyklu.

 

Istniejące przejście podziemne w najbliższych kilku latach nie będzie zasypane. Przechodnie nadal będą mogli z niego korzystać.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~almac 2013-11-27
  22:21:25

  4 0

  Obawiam się, że wyjdzie "po wrocławsku" czyli utrudnienia dla wszystkich. Dla samochodów dodatkowa sygnalizacja - oczywiście niesynchronizowana z sąsiednią na 99%. Jak się zapali zielone zezwalające na przejazd przez przejście to w tym samym momencie zapali się czerwone kilka/kilkanaście metrów dalej na skrzyżowaniu. Piesi i rowerzyści z kolei pewnie będą czekali na swoje zielone. Efekt taki, że po jakimś czasie nikt nie będzie zwracał na sygnalizację i wszyscy będą przechodzić/przejeżdżać na czerwonym. Wypadki murowane.

 • ~M. 2013-11-27
  23:07:06

  5 0

  Tramwaje za krótko jeszcze stoją we Wrocławiu na światłach. Ja bym wzdłuż Legnickiej jeszcze pare przejść zmieścił. Jest wystarczająco długa.
  A swoją droga to ciekawe czy w innych miastach tez jest taki zwyczaj budowania przejść naziemnych nad podziemnymi. To trochę tak jak budować linie tramwajowa dokładnie nad linia metra...

 • ~wrati 2013-11-28
  03:22:14

  1 2

  to jest bardzo dobre rozwiazanie. ograniczy nieco przepustowosc samochodow co jest pozytywne dla miasta i pozwoli ludziom normalnie przechodzic przez ulice. gierkowskiemu planowaniu czas powiedziec wypi dalaj.
  bardzo dobrze.

 • ~kubu 2013-11-28
  10:40:19

  2 0

  @wrati, to takim jak ty czas powiedzieć wypi dalaj. Ludzie będą mogli normalnie przechodzić przez ulice? A teraz to co, nie mogą? W przejście podziemne można wejść w każdej chwili, wręcz szybko wbiec, widząc nadjeżdżający tramwaj. Nie raz tak robiłem, w czasach, gdy byłem jeszcze zmuszony jeździć tą śmierdzącą KM. Na pasach natomiast trzeba czekać, jest czerwone. W sytuacji, gdy śpieszysz się na tramwaj, a masz czerwone to jest duża szansa, że wbiegniesz na ulicę.. i przejedzie cię samochód. Nie mam pojęcia w czym pasy mogą być lepsze od istniejących przejść podziemnych. Ich jedynym zadaniem jest generowanie korków, tak jak to ma miejsce na Kaziemierza Wielkiego. @almac ma rację, wyjdzie "po wroclawsku"...

 • ~ww 2013-11-28
  14:39:09

  0 2

  " Nie mam pojęcia w czym pasy mogą być lepsze od istniejących przejść podziemnych."

  skoro nie masz pojęcia to dlaczego się wypowiadasz, pajacu? Kolejny Rońda jesteś co "blefował" ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.