Wiadomości

Drogowcy już w nocy wyjechali na ulice miasta. Zima ich nie zaskoczyła?

2011-12-21, Autor: jg
Pierwszy śnieg w tym roku spadł w nocy z wtorku na środę we Wrocławiu. Miejskie służby niemal natychmiast wysłały pługi posypujące drogi solą. Rano w mieście tworzyły się jednak korki większe niż zwykle.

Reklama

Pierwsze pługosyparki pojawiły się na ulicach miasta o godz. 2 w nocy. Zabezpieczały solą głównie miejsca narażone na zwiększoną śliskość. To mosty, wiadukty i estakady. O godz. 8 rano, gdy opady śniegu nieco przybrały na sile, na ulice wysłano cały sprzęt. Nadal 35 pługosyparek posypuje główne ulice miasta i te, gdzie kursują autobusy komunikacji miejskiej.To druga akcja firm Trans-Formers i WPO Alba, wynajętych przez magistrat do zadbania o zimowe bezpieczeństwo na ulicach Wrocławia. Na początku ubiegłego tygodnia służby, podczas mroźnej nocy, zadbały by na drogach nie tworzyła się gołoledź. Za każdą taką akcję gmina płaci firmom 100 tysięcy złotych.

Na wrocławskich ulicach w porannym szczycie tworzyły się spore zatory. Korki towarzyszyły kierowcom nie przyzwyczajonym do śliskich, pokrytych warstwą śniegu jezdni. Wielu, jak zwykle w trudnych warunkach, zwalniało do 30 km/h.

Od rana we Wrocławiu nie zanotowano jednak żadnego poważnego wypadku. Mimo to policjanci z drogówki, apelują o zachowanie ostrożności, bo kilka, na szczęście niegroźnych kolizji miało już miejsce.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta sprawuje pieczę nad prawie 1400 km dróg w mieście. Tych objętych akcją zima jest jednak ponad 600 km. Najpierw pługi wyjeżdżają na główne ulice, dopiero później zajmują się udrażnianiem lokalnych, osiedlowych uliczek.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~sim 2011-12-21
  10:27:58

  0 0

  Jechałem ok. 8 rano do pracy przez pół miasta i nie widziałem ani jednej, a ulice były białe, śnieg rozjeżdżony przez auta.
  Nowowiejska, Sienkiewicza, Piastowska, Rondo Regana, oś Grunwaldzka, Społeczny i estakady, Traugutta, Krakowska.
  Na Krakowskiej w okolicach wiaduktu z Armii Krajowej pod śniegiem był lód.
  Więc co to za ściema z tym odśnieżaniem i sypaniem soli.
  Jak co roku!!!

 • ~kde44 2011-12-21
  10:59:06

  0 0

  ej nie przesadzajcie, proszę. Naprawdę nic się nie działo - pługi na Powstańców/Al. Wiśniowej pracowały dzielnie. Drogowcy mieli łapać płatki w locie, żeby broń boże nie spadły i nie sparaliżowały przelęknionych kierowców?! A że jeździ się wolniej i ostrożniej, to dobrze, bo trzeba się znowu przyzwyczaić do innych warunków - nie ma w tym nic nadzwyczajego. Dwa, trzy dni i będzie normalnie. Nie przesadzajcie też z tym "udrażnianiem lokalnych uliczek". Przecież naprawdę leży odrobinka śniegu, nawet na sanki się nie da wyjść!

 • ~ 2011-12-21
  12:09:02

  0 0

  nie było tak źle przed ósmą. Drogi troche białe ale dało sie spokojnie jeździć. Gdyby nie cała masa kierowców na "wielosezonówkach" jeździło by sie bardzo dobrze.

 • ~sickboy 2011-12-21
  16:09:59

  0 1

  @sim wiesz kołku, że nie wolno odśnieżać w czasie opadów?? służby mogą wyjechać i zacząć pracę dopiero po jakimś czasie od ustania opadów - inaczej tworzy się błoto poopadowe. na temperature też drogowcy mają wpływ? najpierw wszystko się 6-8 przez miasto przetoczyło i rozgrzało nawierzchnię, po czym ta na powrót zmniejszyła swoją temp. chrabia w swojej puszcze...

 • ~jn 2011-12-21
  16:59:06

  0 0

  Ale problem. Taka zima, że proszę ja was... Spadnie 30 cm śniegu, to będziemy rozmawiać.

 • ~ 2011-12-21
  20:49:14

  0 0

  Pół centymetra śniegu spadło, a ludzie w samochodach już sobie nie radzą. LOL. A mi się wbiło szkło w oponę, jedyny problem dzisiaj.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.