Druga porażka Śląska Lenczyka

2011-02-13, Autor: Łukasz Maślanka
Odkąd piłkarzy Śląska trenuje Orest Lenczyk, kibice wrocławskiej ekipy odzwyczaili się od porażek swoich ulubieńców. Do tej pory Śląsk przegrał po powrocie tego trenera tylko raz - z Legią Warszawa w pucharze. Na Cyprze wrocławianie przegrali w sparingu z serbskim FK Sloboda/Sevojno 0:2.

To był drugi zaplanowany na cypryjskie zgrupowanie sparing wrocławskich piłkarzy. W pierwszym zremisowali 2:2 z solidnym Dynamem Mińsk. Teraz jednak przyszedł czas na porażkę. FK Sloboda/Sevojno plasuje się obecnie na piątym miejscu ekstraklasy Serbii. I postawił wrocławianom poprzeczkę całkiem wysoko. Obie bramki meczu padły w drugiej połowie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Tanusev w 63. minucie. Dwadzieścia minut później wynik meczu ustalił Chińczyk Dong Fangzhuo, znany z występów w Legii Warszawa.

Przegrana z FK Sloboda/Sevojno była pierwszą poniesioną przez wrocławian podczas zimowych testmeczów. Wcześniej trzykrotnie wygrali (z Zagłębiem Sosnowiec, Chrobrym Głogów i ŁKS Łódź) i dwa razy zremisowali (z Górnikiem Polkowice i czeskim FC Hradec Kralove). Na Cyprze Śląsk zagra jeszcze trzy sparingi - z liderem ligi rumuńskiej Oţelul Galaţi, rosyjskim Urałem Swierdłowskaja i czeską Viktorią Pilzno. Do Polski wrocławianie wrócą 19 lutego.

Śląsk Wrocław - FK Sloboda/Sevojno 0:2 (0:0)
Bramki:
Tanusev (63.), Fangzhuo (84.).

Skład Śląska (za oficjalną stroną klubu): Kelemen – Socha, Celeban, Fojut, Spahić – Madej, Kaźmierczak, Elsner, Mila – Ł. Gikiewicz – Jezierski. Od 30 minuty: R. Gikiewicz – Szewczuk, Menzel, Łukasiewicz, Pawelec – Gancarczyk, Dudek, Elsner, Madej – Jezierski, Więzik. Od 60 minuty: R. Gikiewicz – Szewczuk, Menzel, Łukasiewicz, Pawelec – Gancarczyk, Dudek, Sztylka, Abramowicz (75 Sobota) – Ćwielong, Diaz.