Drugie zwycięstwo wrocławskich siatkarek w play-off

2014-03-19, Autor: jg
We wtorek drużyna z Wrocławia wygrała drugie z rzędu spotkanie w fazie play-off, pokonując zespół Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Muszyny 3:0. Teraz rywalizacja przenosi się do hali rywalek.

Pierwszy set od zagrywki, rozpoczęła Magdalena Mazurek, po chwili Marina Cvetanović zaatakowała w siatkę i na początku meczu Impel Wrocław objął dwupunktowe prowadzenie. Walka punkt za punkt trwałą do pierwszej przerwy technicznej (8:7). W ataku Impela dobrze spisała się Katarzyna Mroczkowska i Joanna Kaczor, zaś po stronie gości skutecznie akcje kończyła Sylwia Wojcieska. Po przerwie technicznej na zagrywce pojawiła się Aleksandra Jagieło, która posłała serię trudnych zagrywek. Maren Brinker atakiem na lewym skrzydle zdobyła następny punkt dla wrocławianek. Wyrównana walka toczyła się do drugiej przerwy technicznej, na której minimalną przewagę uzyskały Mineralne. Tuż po przerwie asa zagrała Ivana Plchotova (15:17). O czas poprosił trener Tore Aleksandersen.

Dobra postawa w polu zagrywki Agnieszki Kąkolewskiej pozwoliła obrobić wrocławiankom straty i gdy na tablicy widniał remis po 18, o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. Chwilę później punkt, po autowym ataku Joanny Kaczor, zdobyły Mineralne. Przy stanie (19:21) o kolejny czas poprosił trener Tore Aleksandersen. Po chwili przerwy wrocławianki doprowadziły do remisu po 21. W kolejnej akcji w ataku pomyliła się Karolina Różycka, a o czas poprosił Bogdan Serwiński. Punkt zagrywką zdobyła Marina Cvetanović i piłkę setową miały Muszynianki. Do wyrównania doprowadziła jednak Katarzyna Mroczkowska. Przy stanie (26:26) punkt atakiem zdobyła Joanna Kaczor, a chwilę później po udanym zagraniu Katarzyny Mroczkowskiej ze zwycięstwa w pierwszej partii cieszyły się gospodynie (28:26).

Drugiego seta od ataku rozpoczęła Katarzyna Mroczkowska, asa dołożyła Joanna Kaczor, a w kolejnej akcji wrocławianki postawiły szczelny blok i prowadziły (3:0). W następnych minutach kiwką punkt zdobyła Frauke Dirickx (5:1). Na pierwszą przerwę zawodniczki Impela zeszły prowadząc (8:4) po asie serwisowym Makare Wilson oraz kolejnym ataku Katarzyny Mroczkowskiej. Po przerwie Maren Brinker zaatakowała w siatkę a trzy kolejne akcje zakończyły Mineralne i na tablicy był remis po 8. Przy stanie (14:13) Dorota Medyńska zmieniła Joannę Kaczor. Po ataku w taśmę Katarzyny Mroczkowskiej, zawodniczki z Muszyny objęły prowadzenie i taki stan utrzymał się do drugiej przerwy technicznej (15:16).

Po powrocie na boisko walka toczyła się punkt za punkt do stanu po 19, kiedy to serię punktów zdobyły zawodniczki z Wrocławia. Dwa skuteczne ataki Joanny Kaczor i błąd w ataku Natalii Kurnikowskiej dały Impelowi prowadzenie. Piłkę setową wywalczyła Joanna Kaczor, która atakiem obiła blok gości, a seta zakończyła Ewelina Sieczka, która znalazła lukę w bloku Muszyny (25:21).

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany w wykonaniu obu drużyn. W ataku pomyliła się Joanna Kaczor, a chwilę później zagrywkę zepsuła Karolina Różycka (2:3). W dalszej części seta asa serwisowego posłała Marina Cvetanović doprowadzając do stanu (5:7). Na pierwszej przerwie technicznej po ataku Karoliny Różyckiej przyjezdne prowadziły (8:6). Po powrocie na boisko Impelki obrobiły straty a główną bohaterką akcji była Joanna Kaczor, która najpierw dobrze atakowała, a później postawiła skuteczny blok (8:8). Przy stanie 9:10 na boisko wróciła Maren Brinker i po jej przyjęciu, punkt atakiem zdobyła Joanna Kaczor. W dalszej części seta, gospodynie ciągle skutecznie atakowały i objęły prowadzenie (13:10).

Sytuacja taka utrzymywała się do momentu gdy w polu zagrywki pojawiła się Aleksandra Jagieło, która doprowadziła do wyrównania. Tuż po przerwie, Impelowi udało się wyjść na prowadzenie po atakach Joanny Kaczor i Maren Brinker. Przy stanie 20:19, asa posłała Kąkolewska. W kolejnych akcjach górą były zdecydowanie wrocławianki. Najpierw punkt zdobyła Maren Brinker, a następnie zwycięstwo atakiem z lewego skrzydła zapewniła Impelowi Katarzyna Mroczkowska (25:23).

Impel Wrocław-Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 3:0 (28:26, 25:21, 25:23)

Impel Wrocław: Frauke Dirickx, Joanna Kaczor, Katarzyna Mroczkowska, Maren Brinker, Makare Wilson, Agnieszka Kąkolewska, Bogumiła Pyziołek (libero) oraz Kristen Dozier, Ewelina Sieczka.

Muszynianka: Magdalena Mazurek, Marina Cvetanović, Karolina Różycka, Aleksandra Jagieło, Ivana Plchotova, Sylwia Wojcieska, Paulina Maj (libero) oraz Natalia Kurnikowska, Justyna Sosnowska.

MVP: Joanna Kaczor.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:0 dla Impela Wrocław.