Drugoligowy Śląsk zwycięża w sparingu

2011-09-19, Autor: pK, press
W zamkniętym dla publiczności sobotnim sparingu przeciwko AZS Polfarmex Kutno koszykarze Śląska okazali się lepsi od I-ligowego przeciwnika 63:56.

Dzień przed sparingiem we Wrocławiu, ekipa Jarosława Krysiewicza spotkała się z najbliższym rywalem wrocławskiego teamu  Stalą Ostrów Wielkopolski  pokonując go 15-ma punktami. I choć goście mieli w nogach spotkanie ze Stalą oraz pokonane kilometry, szanse były wyrównane, gdyż po stronie Śląska nie zagrał jeden z liderów drużyny Mirosław Łopatka.

Mecz rozpoczął się dla wrocławian fantastycznie. Nacisk w obronie, odcinanie przeciwnika od piłek, przechwyty i szybkie kontry. Kilka błyskawicznie wyprowadzonych piłek, które wykańczali Artug Grygiel, Mateusz Płatek oraz Adrian Mroczek-Truskowski doprowadziło do wyniku 13:2. Po stronie AZS-u brylował wychowanek Śląska Krzysztof Jakóbczyk, którego akcje w końcówce kwarty pozwoliły gościom na zmniejszenie starty do;ledwie sześciu oczek.

Śląsk ciągle jednak prowadził, głównie dzięki aktywnej i mądrej grze Radosława Hyżego. Tak o występie swojego podopiecznego mówił trener Śląska, Grzegorz Krzak:

- On był bohaterem naszego zespołu. Był bardzo agresywny w ataku, prowokował faule, trafiał swoje firmowe rzuty po grze jeden na jednego, świetnie podawał, a w końcówce uspokajał młodszych kolegów.

Świetna gra Hyżego nie uchroniła jednak wrocławian od chwilowej zapaści po atakowanej stronie parkietu. Śląsk przez pierwszych osiem minut drugiej kwarty punktował niezwykle rzadko, za to po stronie gości rozkręcali się Aleks Perka oraz Adam Linowski, czyli duet podkoszowych.

Nawet gdy nas doszli, nie przestraszyliśmy się, nie odpuściliśmy, nie straciliśmy wiary we własne możliwości. W poprzednim sezonie bywało z tym różnie wraz z utratą wypracowanego prowadzenia traciliśmy również głowę. Teraz jest zupełnie inaczej  mieszanka doświadczenia z młodością działa  podsumował coach Krzak.

W drugiej połowie trwała wzajemna wymiana ciosów. Po stronie wrocławian wyróżniali się Grygiel z Mroczkiem-Truskowskim, a w AZS skutecznymi akcjami indywidualnymi zaczął zaskakiwać Grzegorz Małecki. Śląsk prowadzenia nie oddała ani razu, choć goście z Kutna byli w stanie doprowadzić do remisu 44:44 tuz przed zakończeniem trzeciej kwarty pojedynku.

Swoja szansę w każdym calu wykorzystali w ostatniej kwarcie najmłodsi w ekipie Rafała Kalwasińskiego, którzy dostali cenne minuty w ostatniej ćwiartce. Aleksander Raczek punktował z linii rzutów wolnych a Paweł Bochenkiewicz dzielnie przepychał się pod tablicami. Sprawy w swoje ręce  niczym na niedawnym turnieju w Twardogórze  ponownie wziął jednak kapitan Śląska Mroczek-Truskowski. Indywidualnymi akcjami zdobył ostatnich siedem punktów dla swojego zespołu i ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Pierwszy mecz w barwach WKS zanotował powracający po kontuzji Marcin Kowalski, którego postawa w krótkim fragmentach meczu wprowadzała w poczynaniach Śląska wiele spokoju.

Zwycięstwem nad AZS Kutno koszykarze Śląska zakończyli okres meczów sparingowych. Kolejne starcie będzie już o ligowe punkty. Pierwszy mecz 24 września o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Mieszczańskiej. Do Wrocławia przyjeżdża Stal Ostrów Wielkopolski.

WKS Śląsk Wrocław  - AZS Polfarmex Kutno           63:56   [21:15, 10:13, 16:17,16:11]

Punkty dla Śląska: Grygiel 15, Mroczek-Truskowski 15, Hyży 13, Płatek 5,N. Kulon 4, Raczek 3, Bochenkiewicz 2, Moskal 2, Bodziński 2, Bluma 2, Leszczyński, Kowalski

Punkty dla AZS: Perka 12, Małecki 12, Bręk 10, Jakóbczyk 8, Bacik 4, Linowski 4, Marciniak 3, Rydlewski 2, Pustelnik 1