zamknij

Wiadomości

Dutkiewicz: dzięki akcji na Facebooku możemy wygrać walkę o bezpłatną AOW

2011-01-07, Autor: Bartłomiej Knapik

Reklama

Redakcja: Wezwał Pan wrocławian i mieszkańców regionu do organizowania się na Facebooku przeciw odpłatności za przejazd AOW. Do tej pory unikał Pan takich ruchów. Czy takie protesty to dobra metoda walki?
Rafał Dutkiewicz: Na początek chciałem powiedzieć, że bardzo, bardzo dziękuje wszystkim, którzy zajmują stanowisko w sprawie opłat za przejazd AOW i opowiadają się za darmową obwodnicą autostradową.
Odpowiadając na pytanie: w ramach naszego obywatelskiego protestu robimy rzecz słuszną - zabiegamy o zdrowy rozsądek. Uważam, że dzięki wielkiej akcji społeczno-medialnej jesteśmy bliscy sukcesu.

- To zaangażowanie wrocławian w walkę przyniesie efekty?
- To wielkie poparcie społeczne bardzo pomaga mi w prowadzeniu rozmów z decydentami w tej sprawie.

- Rozumiem, że w trakcie rozmów nic Pan nie powie o szczegółach tych rozmów?
- Zgadza się.

- To zapytam o efekt. Myśli Pan, że uda się odnieść pełny sukces? Obwodnicę bezpłatną dla wszystkich?
- Sadze, że rząd ostatecznie będzie skłonny zwolnic z opłat za przejazd całą obwodnicą jedynie samochody osobowe. Obawiam się, że kierowcy ciężarówek będą musieli uiszczać jakąś opłatę. Jeśli mielibyśmy zaakceptować takie rozwiązanie, to musimy równocześnie "uszczelnić" Wrocław.

- Ale sami opłat za wjazd TIR-ów do miasta nie wprowadzimy...
- Ministerstwo musi nam w tym pomoc poprzez wprowadzenie podobnych opłat za przejazd drogami krajowymi prowadzącymi przez miasto. W przeciwnym razie ciężarówki rozjeżdżą nam Wrocław. Mechanizmy, które zaproponuje nam ministerstwo muszą sprawić, że cały ruch tranzytowy: osobowy i ciężarowy pojedzie przez AOW. Oczywiście AOW powinna też przyjąć cześć ruchu międzydzielnicowego. Wprowadzenie rozwiązań, które dadzą taką gwarancję ani koncepcyjnie, ani technicznie nie stanowi żadnego problemu!

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2011-01-07 16:01:12

  Dudek nie martw się jak trzeba będzie wyjdziemy na ulicę i wysypiemy ziemniaki!!!

  0 0
 • ~ 2011-01-07 17:03:05

  Tylko autonomia Dolnego Śląska rozwiąże ten i wiele innych problemów.

  0 0
 • ~ 2011-01-07 17:41:47

  @ samoobrona - a może dlatego że obwodnica będzie płatna to dlatego nie bedzie tramwaju na Psie Pole? Krzykacze są już załośni obarczając prezydenta miasta tym że to sie nie udało i to... a co do autonomii to byłby najlepszy sposób by w końcu problemy regionu się skończyły... bo co tu dużo mówic Warszawa ciągnie nasz region w dół

  0 0
 • ~ 2011-01-07 18:05:41

  Dudek, nie chcesz korków, to napraw komunikację miejską! Nawet 10 darmowych obwodnic nie pomoże, jak nie będzie sprawnego dojazdu do centrum miasta. Co? Wszycy będą jeździć naokoło? Obwodnica darmowa, czy płatna to rzecz drugorządna. NAjważniejsza jest sprawna komunikacja wewnątrz.

  0 0
 • ~ 2011-01-07 20:36:27

  Panie Węgrzyn,
  Gdyby Dolny Śląsk chciał ogłosić autonomię to wpierw musiałby oddać kasę reszcie Polski, za inwestycje drogowe. To również z pieniędzy podatnika warszawskiego, lubelskiego i innych zostały zbudowane praktycznie od nowa A4 i najdroższa obwodnica w Polsce czyli sławna ostatnio AOW. W zamian za to Lublin czy Warszawa, mają w tej chwili tylko jakieś szczątki dróg szybkiego ruchu

  0 0
 • ~ 2011-01-11 08:11:14

  i o mały włos sukces bezpłatnej obwodnicy zostałby przypisany Dutkiweiczowi.na szczęście to nie jego zasługa chociaz w różnych mediach kto wie czy nie usłyszymy innyeh wersji za jakis czas...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy we Wrocławiu powinna być ul. 11 listopada?Oddanych głosów: 46