zamknij

Wiadomości

dutkiewicz.pl: ubeckie metody czy wybory na ostro?

2010-11-15, Autor: bk
Ubeckie metody, nieeleganckie zagrywki czy po prostu wyborczy czarny PR w internecie? Myliłby się ten, kto uznałby internetowy serwis Dutkiewicz.pl za stronę poświęconą pracy czy sukcesom prezydenta Wrocławia. To portal, w którym wrocławska lewica krytykuje włodarza miasta.
Portal internetowy dutkiewicz.pl powstał dwa tygodnie temu.
Na łamach serwisu można znaleźć zebrane przez jego moderatorów publikacje prasowe o wpadkach obecnych władz Wrocławia. Między innymi o fiasku projektu Tramwaju Plus, złym stanie dróg w mieście czy braku miejsc w przedszkolach. Od chwili powstania, serwis ten zanotował już kilka tysięcy wejść.

„Ma on być forum wymiany poglądów o sytuacji miasta. Rafał Dutkiewicz zdecydowanie odmówił publicznej debaty o Wrocławiu z konkurentami do prezydenckiego fotela. Nie prowadzi w wyznaczony dzień tygodnia dyżuru dla mieszkańców miasta, choć takie spotkania odbywają włodarze wielu innych miast„ pisze Michał Syska, kandydat z listy SLD do rady miasta.
Dodaje też, że portal dutkiewicz.pl ma być wrocławskim internetowym watchdogiem, czyli miejscem, gdzie wskazywane będą błędy i złe decyzje wrocławskich włodarzy. Podobne serwisy są popularne w innych państwach europejskich.
„Ich działania wyznaczają standardy prowadzenia polityki i sprawowania władzy na poziomie samorządowym. We Wrocławiu bardzo potrzebujemy takich standardów” tłumaczy Syska.

Politycznym stronnikom Rafała Dutkiewicza serwis krytykujący politykę prezydenta Wrocławia niezbyt się spodobał. Paweł Wróblewski, były marszałek województwa i prominenta postać kierowanego przez Dutkiewicza stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, porównał nawet jego założycieli do „ubeków”. Wszystko dlatego, że twórcy serwisu posłużyli się domeną jednoznacznie kojarzącą się z obecnym prezydentem Wrocławia.
„Żenada. Standardy owszem, ale ubeckie. I jak tu się dziwić, że Dutkiewicz nie chce debaty z Jackiem Uczkiewiczem (kandydatem SLD na prezydenta Wrocławia – przyp. red.). Widać nasza lewica na zawsze chce pozostać niszowa. Dutkiewicz nie chciał załatwić mieszkania komunalnego za tą domenę, czy jak?” napisał Wróblewski w dyskusji na blogu.
Adres internetowy „dutkiewicz.pl” jeszcze w 2008 r. należał do Rafała Dutkiewicza. Wtedy internauta po wybraniu tego adresu był automatycznie przenoszony na serwis wroclaw.pl, czyli oficjalny portal miasta.

Później jednak Dutkiewicz odmówił jej ponownego kupna. Jak sam tłumaczy: - Jej właściciel zażądał w zamian za domenę mieszkania komunalnego we Wrocławiu. Tego roszczenia absolutnie nie mogłem spełnić.
Z kolei twórcy strony dutkiewicz.pl tłumaczą, że od mniej więcej miesiąca domena ta należy do osoby fizycznej spoza Wrocławia. Pytanie, czy nawiązali z nim współpracę, „podpinając” swój serwis pod jego domenę, czy też po prostu ją odkupił ją ktoś z ich środowiska, pozostaje otwarte.

Spór wokół samego serwisu jest więc gorący i to jeden z najbardziej burzliwych epizodów rachitycznej samorządowej kampanii wyborczej we Wrocławiu. Sporo emocji wywołał też ostry komentarz Pawła Wróblewskiego.
Sam Rafał Dutkiewicz odcina się od wypowiedzi członka swojej wyborczej drużyny: - Paweł Wróblewski zdecydowanie przesadził, ale z drugiej strony to nieeleganckie – przekonuje wrocławski prezydent.

A co Wy o tym sądzicie?

Zobacz nasz serwis wyborczy
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~ 2010-11-14 22:57:12

  Pełny komentarz Michała Syski dotyczący opisywanego portalu: http://syska.salon24.pl/

  0 0
 • ~ 2010-11-15 08:56:14

  syska przeciez go tworzy jak znam zycie...

  0 0
 • ~ 2010-11-15 09:16:39

  Byłam na tym portalu ,przecież tam podają czyste fakty (nic dodać nic ująć) ,a każdy może je interpretować wg własnej inteligencji.Dziwne ,że nasi poltycy są tak zdegustowani demokratycznymi sposobami komunikowania i zachęcania do przemyśleń.Przynajmniej nie są na to wydawane publiczne pieniądze!

  0 0
 • ~ 2010-11-15 09:20:26

  Chciałam dodać ,że moje poglądy są prawicowe ,ale tak jestem zdegustowana naszymi poltykami ,że popieram Ucziwych i Niezależnych!

  0 0
 • ~spajjder 2010-11-15 10:28:42

  jedyne komentarze to niejakiego MiKOŁAJEVA czy jakoś tak. zakład, że to Syska?

  0 0
 • ~ 2010-11-15 10:35:51

  Cóż, jak wiadomo pan Syska był jest i pozostanie nikim we Wrocławiu. Nawet w jego SLD go nie lubią. Facet więc postanowił odreagować w taki sposób, że wymyślił sobie stronę krytykującą Dutkiewicza. Sam oczywiście nic nie zaproponuje, bo żadnego sensownego programu nie ma. O przepraszam: program brzmi: KRYTYKA, KRYTYKA i jeszcze raz KRYTYKA.

  0 0
 • ~ 2010-11-15 10:44:40

  Może niektórym oczy otworzą się trochę szerzej ? To takie straszne wytykać błędy urzędującego prezydenta, który startuje na kolejną kadencję ? To takie straszne pokazywać wpadki urzędników ? Wolę to niż propagandę sukcesu obecnych władz, którą [........................] jeżdżąc codziennie komunikacją i idąc ulicami Wrocławia (w tym pod arkadami). [wykropkowane miejsca to pozostałość po usuniętych znakach niezgodnych z regulaminem - redakcja]

  0 0
 • ~ 2010-11-15 10:48:03

  Krytyka zmusza do myślenia a brak krytyki prowadzi do totalitaryzmu.

  0 0
 • ~ 2010-11-15 11:06:14

  jak czytam te teksty niby internautów ,którzy odrazu rzucają inwekktywy personalne i robią z człowieka śmiecia to widzę tę cała klikę miejską ,to ich odpowiedż na demokrację.Nie znam Syski ,ale gratulacje za kulturalny sposób komunikowania się. A WIelki Prezydent Dutkiewicz jeśli czuje się pomówiony niech pozwie do sądu w trybie wyborczym.Niech korzysta z narzędzi Demokracji!

  0 0
 • ~ 2010-11-15 11:23:38

  PO juz pozwał i wygrał może czas na Syske

  0 0
 • ~ 2010-11-15 12:19:21

  lewicy we Wrocławiu nie ma !!!! a ta grupka ignorantów która śmie się tytułować to ludzie z marginesu społecznego. Polecam opis radnych na GW.

  0 0
 • ~Hsabarg 2010-11-15 13:39:30

  Rafał Dutkiewicz jest chyba jedynym kandydatem, któŸy naprawdę ma klasę i nie ucieka się do czarnego pr`u. Zamiast tego robi fajne akcje, jak te jego fraszki przez owsiaka czytane, to ma klasę: http://www.youtube.com/watch?v=xAJxWtmaPl4

  0 0
 • ~ 2010-11-15 14:00:09

  Klasę to ma pani Klik czy pozostali kandydaci. Nie uprawia ani czarnego PRu ani białego. Prawie w ogóle nie robi rozgłosu wokół siebie :)

  0 0
 • ~ 2010-11-15 14:27:50

  Hehe, prezydent miasta pisze fraszki zamiast walczyć z korkami. To jest dopiero "klasa".

  0 0
 • ~ 2010-11-17 09:55:57

  Syska posługuję się kłamstwem. Raz, że podszywa się pod nie swoje nazwisko, dwa przedstawiając "fakty" podpiera się nieobiektywnymi doniesieniami prasowymi, a nie sprawdza stanu faktycznego. Przykład - raport NIK

  0 0
 • ~ 2010-11-17 20:08:34

  Syska posługuję się kłamstwem. Raz, że podszywa się pod nie swoje nazwisko, dwa przedstawiając "fakty" podpiera się nieobiektywnymi doniesieniami prasowymi, a nie sprawdza stanu faktycznego. Przykład - raport NIK

  0 0
 • ~Andrzej Wro 2010-11-18 13:48:07

  Cała ta kłótnia pomiędzy PO a Dutkiewiczem to rodzinna sprzeczka... wiadomo jest że poparł Komorowskiego na prezydenta na prośbę swojego kolegi G.Schetynę a teraz płatne reklamy KWRD Dutkiewicza są na GW dla regionu Wrocław to o czym my mówimy.

  Wrocławian się oszukuje że Dutkiewicz jest Super etc . Dutkiewicz nikim nie chce rozmawiać o problemach taka jest prawda teraz się lansuje aby ciemny naród kupił jego bajeczki .

  wystarczy sobie przypomnieć nie tak dawno Kozanów

  cytuje ...Niech Pan powtarza nic złego się nie stanie ...

  www.youtube.com/watch?v=-6oiVB0jRfE

  ....na wałach Kozanów na biało ubrany paradował

  www.patrz.pl/filmy/id/1019416

  ciekawe są też poczynania jego urzędników w sumie kolegów -rodzinnych

  www.fakt.pl/artykuly,Bawia-sie-zamiast-pracowac,53170,0,1,1,0,0,0.html

  I co z tego ze Janicki z PO dziwnym trafem jego żona nosi to samo nazwisko Anna Janicka - Dutkiewicz

  Arcybiskupi Komitet Charytatywny został zorganizowany pod koniec 1981 ...... miała etat w Komitecie (Anna Janicka – Dutkiewicz).

  Nie dajcie się skołować ! Dutkiewicz posiada kamienicę na pl. Solnym kupił ją za 200 tysięcy ... to mieszkania w blokach są droższe ,a dochód roczny ma ponad Milion złotych , co prawda Kamienicę przepisał na żonę :) ....

  Natomiast obdarował Grzesia Schetynę pl. Nowy Targ ....

  Za wiele osób w tym układzie jest aby kto inny wygrał ... poza tym ciemny i skołowany naród kupi każdą ściemę jak im się naobiecuje przed samymi wyborami .. .
  0 0
 • ~Andrzej Wro 2010-11-18 13:57:43

  w skrócie .....cytuje ...Niech Pan powtarza nic złego się nie stanie ...


  www.youtube.com/watch?v=-6oiVB0jRfE

  ....na wałach Kozanów na biało ubrany paradował.....

  www.patrz.pl/filmy/id/1019416


  ciekawe są też poczynania jego urzędników w sumie kolegów -rodzinnych


  www.fakt.pl/artykuly,Bawia-sie-zamiast-pracowac,53170,0,1,1,0,0,0.html

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uczelnia to odpowiednie miejsce na spotkania z kontrowersyjnymi politykami?

Oddanych głosów: 1003