Wiadomości

Dutkiewicz vs Stachowiak-Różecka. We wtorek telewizyjna debata kandydatów na prezydenta Wrocławia

2014-11-24, Autor: Tomek Matejuk
Na kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenta Wrocławia dojdzie do debaty pomiędzy kandydatami. We wtorek 25 listopada Rafał Dutkiewicz spotka się z Mirosławą Stachowiak-Różecką w studiu wrocławskiej telewizji. Debatę, która rozpocznie się o godzinie 19, będzie można śledzić zarówno na antenie TVP, jak i w internecie.

Reklama

W trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi urzędujący prezydent Wrocławia zapowiadał, że do debaty z kontrkandydatem stanie dopiero przed ewentualną drugą turą.

 

- To jest przyjęty w zwyczaju politycznym porządek i ja się będę do niego stosował. Nie ma przecież żadnych przeszkód, żeby inni kandydaci debatowali w innych gremiach. Ja naprawdę będę do dyspozycji, jeśli będzie druga tura. To żaden wykręt, to jest skonstatowane co do pewnego poziomu rzeczywistości - mówił w połowie października Rafał Dutkiewicz.

 

Prezydent naszego miasta na kilka dni przed pierwszą turą zrobił jednak wyjątek i wziął udział w przedwyborczej debacie zorganizowanej przez RMF FM i  TVP Info. Wtedy spotkał się w studiu z innymi kandydatami na prezydenta Wrocławia: Mirosławą Stachowiak-Różecką z PiS i popieranym przez lewicę Waldemarem Bednarzem, a także szefem dolnośląskiej PO Jackiem Protasiewiczem i wicewojewodą Dolnego Śląska Ewą Mańkowską.

 

Gdy tylko ogłoszono wyniki pierwszej tury wyborów i stało się jasne, że we Wrocławiu dojdzie do dogrywki między Dutkiewiczem a Stachowiak-Różecką, sztab urzędującego prezydenta od razu zaczął głośno domagać się debaty.

 

 

W zeszłym tygodniu potwierdził to sam Dutkiewicz, przedstawiając plany na ostatnie kilkanaście dni kampanii wyborczej.

 

- To będzie bardzo intensywny czas. Będzie bardzo dużo spotkań, które mają charakter indywidualny, będzie organizowana debata bądź debaty - to się w tej chwili uciera między sztabami i najważniejsza rzecz: ja jestem na służbie u wrocławian, jestem wynajęty do pracy na rzecz Wrocławia i będę prosił mieszkańców, by zechcieli mi uwierzyć, że będę blisko ich codziennych, lokalnych spraw, najbliżej jak tylko można - zapowiada Rafał Dutkiewicz.

 

We wtorek 25 listopada taką debatę zorganizuje wrocławski oddział TVP. O godzinie 19 na antenie tej stacji Rafał Dutkiewicz zmierzy się z Mirosławą Stachowiak-Różecką.

Debata zostanie zorganizowana w ramach programu politycznego TVP Wrocław, który w czasie kampanii wyborczej emitowany jest pod nazwą „Musimy porozmawiać o wyborach”. Program realizowany na żywo poprowadzi Albert Bystroński.

Debatę oglądać będzie można na antenie TVP Wrocław i w internecie – za pośrednictwem strony wroclaw.tvp.pl oraz na urządzeniach mobilnych dzięki aplikacji TVP Stream. Tuż po premierze zapis wideo zostanie udostępniony na stronie internetowej stacji telewizyjnej.

Dodajmy, że dzień wcześniej - w poniedziałek - debatę kandydatów na prezydenta organizuje też Gazeta Wyborcza i Radio Tok FM. Odbędzie się ona w kinie Nowe Horyzonty.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Szkic 2014-11-19
  21:48:21

  10 0

  Wrocławianie-Pełonianie, Drogie Dutki, posłuchajcie debaty i kolejnych obietnic Najlepszego Prezydenta, który zszedł na. Dowiecie się czego to On nie zrobi dla Wrocławia, a dla Wrocławian w szczególności. Nie zrobi: przejezdnych skrzyżowań, bezpłatnych parkingów, taniej komunikacji miejskiej, mini zoo w Ratuszu tzw. fokarium, dostępnych finansowo dla przeciętnych rodzin lodowisk, basenów i wystaw, obwodnicy śródmiejskiej i mostu wschodniego, przedszkoli publicznych, transparentnych rozliczeń inwestycji miejskich i osób za nie odpowiedzialnych, systemu działającego ITS, wrocławskiego parku technologicznego, a przede wszystkim nie oderwie się od stołka, chyba ze chwilowo na darmową przejażdżkę służbówką, no i te pieniądze z Unii będą u nich.

 • ~Anna 2014-11-20
  08:01:46

  18 0

  Dutkiewicz już się skończył! Nie stać nas na niego; jest za drogi, awaryjny i czas mu już opuścić ciepły stołeczek.

 • ~ 2014-11-20
  09:07:11

  0 14

  wolę Dutkiewicza od PiS-u i tyle w tym temacie

 • ~Maciej 2014-11-20
  10:41:44

  0 0

  No i fajnie. Bardzo dobrze się stało, że dojdzie do drugiej tury wyborów, Dutkiewicz może w końcu posłucha mieszkańców i będzie bardziej starał się spełniać ich potrzeby (czyli rozwój Komunikacji Zbiorowej przede wszystkim) i jego kolejna kadencja będzie lepsza od obecnej.

 • ~Eugeniusz Walków 2014-11-24
  17:11:13

  0 0

  Pytania za całokształt do kandydata oraz urzędującego Prezydenta Wrocławia :

  1. Jaka rolę odegrał Rafał Dutkiewicz w wyrzuceniu z 25. Rodzinnego Domu Dziecka sześciorga rodzeństwa dzieci z domów dziecka ?
  2. Dlaczego Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia ukrył petycję - skargę o niegodnym traktowaniu rodziców Rodzinnych Domów Dziecka przez podległych jemu niekompetentnych i ograniczonych urzędasów, w tym na czele z (cyt.) \"Władkiem dobrym chłopem\" - skarga z dnia 18.06.2005 roku ?
  3. Czy wobec zastosowanych metod kłamstwa, manipulacji i oszczerstw wobec rodziców RDDz i przydzielonych im pod opiekę dzieci z domów dziecka - Prezydent Wrocławia miał świadomość, że we Wrocławiu mógł istnieć proceder handlu dziećmi z domów dziecka ??

  Biorą pod uwagę :
  - pytania, jak wyżej,
  - moje wystąpienie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i pytania skierowane do Rafała Dutkiewicza, na które nie odpowiedział,
  - doświadczenia innych osób z podległą Rafałowi Dutkiewiczowi urzędniczą bandą,
  NIE MA pan PRAWA DO GODNOŚCI URZĘDU PREZYDENTA WROCŁAWIA, jako wyjątkowej klasy pozer i cynik !

 • ~tl 2014-11-24
  19:35:42

  3 0

  Prezydent już wie ze nawet jak teraz mu się uda to kolejnych wyborów nie wygra, jego dwór też o tym wie. Warto się zastanowić co się będzie działo jak ci wszyscy którzy mają stanowiska, podpisują umowy, współpracują z miastem będą wiedzieć, że mają tylko 4 lata.
  I można pomyśleć co będzie gorsze dla miasta, dwór który będzie się szykował do odejścia, czy "nowe" które przyjdzie pewnie tylko na 4 lata.

 • ~Wrocławianin 2014-11-25
  10:28:19

  0 6

  Zgadzam się z tym, że Wrocławianie powinni posłuchać debaty, podobnie jak zapoznać się z zapisem tej wczorajszej, która miała miejsce w kinie Nowe Horyzonty. Gołym okiem widać kto się do niej przygotował, a kto nie, kto ma wiedzę i jest merytoryczny, a kto leje wodę i obiecuje cokolwiek byle mu przyklasnęli. Pani radna obiecuje wszystko, ale jak zapytać ją o konkrety, to nie ma pojęcia, odpowiada na zasadzie "no, zabierzemy tutaj i damy tam", jak w przedszkolu, zero danych, poza tym przekłamania, jak informacja o parku technologicznym i EIT+ i procentowym udziale w tych instytucjach miasta Wrocław. Nie widzę jej jako prezydenta, nie ma bata!

 • ~wrocek 2014-11-25
  10:46:22

  0 5

  Kandydatka Strachowiak jak zwykle z pewnością opowie nam bajeczkę o złym Rafale i dobrej Mirce która przy pomocy dzielnego Rycerza Jaro pokona zło, które zawitało we Wrocławiu

 • ~Baśka 2014-11-25
  11:53:52

  1 0

  Co to będzie kiedy zgaśnie nasze słońce, które nam świeciło tyle lat. Jak my wtedy powiążemy koniec z końce? To pytanie nieustannie dręczy nas. Tyle lat już patrzy na nas z góry. Jeść nam daje, bo je stać na taki gest. Jeśli czasem nawet przyjdą ciemne chmury, to po burzy zawsze jest - ON i zawsze będzie wbrew wrednym poddanym.

 • ~Joko 2014-11-25
  16:29:45

  5 0

  Dość już arogancji władzy we Wrocławiu i robienia ludziom wody z mózgu. Dutkiewicz szuka głupszych od siebie........

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.