Wiadomości

Dutkiewicz zapowiada zmianę stylu rządzenia miastem. Zamiast wielkich inwestycji, sprawy bliższe mieszkańcom

2014-11-18, Autor: Tomek Matejuk
Urzędujący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz przyznaje, że jego słabszy niż w poprzednich wyborach wynik to efekt m.in. tego, że części mieszkańcom nie podoba się jego styl zarządzania miastem. I zapowiada zmianę tego stylu. - Po zakończeniu prestiżowych inwestycji, jak przechodzimy do rzeczy bliższych wrocławianom - podkreśla Dutkiewicz.

Reklama

W niedzielnych wyborach samorządowych urzędujący prezydent Wrocławia zdobył nieco ponad 42 procent głosów. To oznacza, że w naszym mieście dojdzie do drugiej tury, w której Rafał Dutkiewicz zmierzy się z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości Mirosławą Stachowiak-Różecką.

 

W poniedziałek wieczorem Rafał Dutkiewicz był gościem TVP Wrocław. Przyznał na antenie, że jego słabszy niż w poprzednich wyborach wynik to "cień żółtej kartki, którą wyciągnęli wrocławianie".

 

- Z jednej strony wyborcy znowu obdarzyli mnie sporym zaufaniem, dlatego że wygrałem pierwszą turę. Z drugiej strony jest część wyborców, i to trzeba bardzo pokornie przyjąć, która zwraca mi uwagę na niekoniecznie dla nich właściwy styl zarządzania miastem. Ci wyborcy oczekują zmiany stylu, którą właśnie usiłuję zaoferować - podkreśla Rafał Dutkiewicz.

 

 

Jak tłumaczy prezydent Wrocławia, ta zmiana stylu będzie polegać na tym, że po zakończeniu prestiżowych inwestycji, jak Autostradowa Obwodnica Wrocławia, nowy terminal lotniska, a ostatnio Afrykarium, zajmie się rzeczami bliższymi mieszkańcom.

 

- Wrocławianie oczekują i ja będę się starał to zapewnić, że będzie więcej chodników, ścieżek rowerowych, ławek w parku i że wrocławianie będą bardziej współdecydowali o tych sprawach. Tym chcę się zajmować przez najbliższe cztery lata - zapowiada Dutkiewicz.

 

Urzędujący prezydent zaznacza, że ta zmiana już się zaczęła - jako przykład przywołuje rewitalizację Nadodrza, zmiany na Psim Polu, wprowadzenie budżetu obywatelskiego.

 

Rafał Dutkiewicz odniósł się też do czekającego go pojedynku z Mirosławą Stachowiak-Różecką w drugiej turze.

 

- Wybór dokonuje się pomiędzy obliczalnym i nie do końca obliczalnym, ponieważ mnie można sprawdzać na różnego rodzaju faktach. Mam nadzieję, że wrocławianie obstawią przyszłość dużo bardziej obliczalną i przewidywalną - mówi Dutkiewicz.

 

Prezydent przywołał też sztandarowy pomysł kandydatki Prawa i Sprawiedliwości, czyli wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla osób, które płacą we Wrocławiu podatki.

 

- Nie ma czegoś takiego jak bezpłatna komunikacja, przecież to kosztuje podatnika. Jeżeli bilety byłyby gratisowe to 160 mln zł, które zarabiamy we Wrocławiu sprzedając bilety, trzeba byłoby komuś zabrać. Czy mielibyśmy zwolnić połowę nauczycieli, czy pozamykać przedszkola? - pyta Rafał Dutkiewicz.

 

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Monia 2014-11-18
  10:06:05

  12 0

  Niech tak ściemnia swojej małżonce, a nie nam. Koniec łgarstw i cynizmu. Niech wraca do biznesu.

 • ~sympatyk 2014-11-18
  10:19:13

  28 0

  Redaktorom należy przypomnieć, że Autostradową Obwodnicę Wrocławia wybudował Rząd a nie Gmina Wrocław. Przywoływanie jej w kontekście wyborów Prezydenta miasta jest co najmniej nierzetelnością.

 • ~LESS 2014-11-18
  10:43:33

  9 0

  Jakie inwestycje skończyłeś, moja kamienica 30 lat czeka na malowanie klatki schodowej 100 % własności gminy. Moja 82 letnia mama wychodek ma na półpiętrze a w mieszkaniu piece kaflowe na węgiel. Jak ty sobie człowieku wyobrażasz życie. Przez piwnice tej kamienicy przechodzi magistrala ciepłownicza, ale nikt nie wpadł na pomysł, żeby założyć centralne ogrzewanie.

 • ~moniaaaaaa 2014-11-18
  10:53:49

  8 0

  a wy myslicie ze jak zmieni sie preydent, to zmienia sie kamienice, piece u kazdego z was?? naiwni... buahahahaha

 • ~c. 2014-11-18
  11:33:49

  9 0

  ja nie chce zmiany stylu waldzy obecnego prezydenta, ja chce zmiany prezydenta, 12 lat rzadow to sporo czasu aby powstaly uklady, ukladziki, kola wzaajmenych interesow,

 • ~BOBO 2014-11-18
  11:53:48

  8 0

  Panie prezydencie proszę nie kłamać AOW wybudowało GDDKiA nie Pan miał Pan taki wpływ na jej powstanie jak ja i mój jamnik.
  Miał Pan za to wpływ na przyśpieszenie budowy obwodnicy wschodniej ale zablokował Pan 50 mln na ten cel a potem po dogadaniu z Protasiewiczem Zarząd województwa to odpuścił.
  Dawno polityka tego prezydenta stała się nie dla ludzi, ktos tu odleciał w kosmos, takie są fakty.

  Nie chemy więcej cudów takich jak NFM Stadion dziura koło stadionu , parking pod Halą Ludową likwidacja przejścia podziemnego pod świdnicką i galeria za 13 mln !!!!!!!!!!!!! zwężanie ulic etc...
  Jest jeszcze pytanie o 300 mln nieprawidłowości przy budowie stadionu (sprawa zbadana przez NIK) i dziwne powiązania z Inter Systemem.

  Bardzo wszystko brzydko pachnie czas otworzyć okna i przewietrzyć i fakt że kontrkandydatka jest z PIS mnie nie odstrasza.

 • ~ohoho 2014-11-18
  13:15:34

  3 0

  Jak stadion był za miliard, to pewnie ławki parkowe będą po 20k zł za szt., chodniki i ścieżki rowerowe po 50k zł za m.kw. pobudujemy w miejscu wyciętych drzew a w teatrach będzie więcej "sztuki lewacko-ekskrementalnej" oraz zakupimy za 10M zł nowy zestaw oryginalnych kserokopii jakiegoś zestawu zdjęć czy obrazków. Na uczelniach wykładać będą Baumany a Wrocław pobije światowy rekord Guinnesa w ilości skrzyżowań ze światłami na jednego mieszkańca oraz w cenie opłat za śmieci, wodę i parkowanie.
  Znamy się na zadłużaniu miasta, nikt tego lepiej od nas nie zrobi.
  Drogi Kandydacie, wierzymy we wszystkie Twoje obietnice!!!

 • ~Makarena 2014-11-18
  20:27:27

  6 0

  Inter DUTKIEWICZ System. PO co zmieniać System, który się sprawdza.
  Zmienić to trzeba auto dla Jego Cudowności, najlepiej z piękną kierownicą do rajdów po Ostrowiu Tumskim.

 • ~m. 2014-11-18
  20:30:36

  6 0

  W komunikację publiczną wreszcie zacznij inwestować człowieku! Przejedź się facet do Krakowa czy Poznania, a zobaczysz jak bardzo zapuściłeś infrastrukturę komunikacji publicznej u nas! Inne miasta praktycznie co roku otwierają nowe linie tramwajowe czy kupują nowe tramwaje. U nas jest kompletny zastój!

 • ~WROCŁAWIANIE 2014-11-19
  14:15:20

  7 0

  "Czy mielibyśmy zwolnić połowę nauczycieli, czy pozamykać przedszkola? - pyta Rafał Dutkiewicz."
  OJ, BIEDNY, ON, BIEDNY ;-) A WYSTARCZYŁOBY ZWOLNIĆ, ALE ZBĘDNĄ POŁOWĘ TWOICH URZĘDASÓW I POZAMYKAĆ DZIAŁALNOŚĆ MROWIE MIEJSKICH SPÓŁEK GENERUJĄCYCH ZBĘDNE KOSZTY I UTRZYMUJĄCYCH NA CIEPŁYCH, DOBRZE PŁATNYCH POSADKACH, ARMIĘ PRZYDUPASÓW !!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.