Synoptycy IMGW dla niemal całego Dolnego Śląska wydali dzisiaj dwa ostrzeżenia - pierwszego stopnia ostrzegające przed upałami, a także drugiego stopnia mówiące o burzach.
Alert przed upałami obowiązuje od godziny 12 do 19. - Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C - czytamy w komunikacie. Ostrzeżenie I stopnia wydano m.in. dla Wrocławia, powiatu wrocławskiego czy oleśnickiego, II stopnia wydano m.in. dla powiatu dzierżoniowskiego. Z kolei drugie ostrzeżenie przed burzami obowiązuje m.in. w powiecie legnickim i jaworskim. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad - czytamy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze