Wiadomości

Dworzec Wrocław Mikołajów otwarty po remoncie

2011-05-07, Autor: Bartłomiej Knapik
Jest różowy, ma odrestaurowane gzymsy i plastry, a na frontowej elewacji odtworzono historyczny zegar. Dworzec Wrocław Mikołajów został otwarty po remoncie.

Reklama

Wyremontowano hol dworca, w którym pojawiły się nowe ławki, system nagłośnienia, a także tablice rozkładów jazdy, kasetony z informacją dla podróżnych i automaty z napojami i słodyczami. Na dworcu jest całodobowa kasa biletowa i sklep rowerowy połączony z małym bistro.
Znacznym ułatwieniem dla podróżnych jest nowe wyjście prowadzące z holu dworca bezpośrednio do tunelu na perony.W budynku dworca wymieniono okna i drzwi oraz zainstalowano system monitoringu zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku.

  Łączny koszt modernizacji dworca Wrocław Mikołajów to nieco ponad 2 miliony złotych.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2011-05-07
  01:24:52

  0 0

  No proszę. Zamieszanie trwało trochę i w końcu zrobili kasy. Ale co z Kuźnikami, Praczami i Leśnicą? Tamte małe eurodworce również zostały wyremontowane za duże pieniądze i stoją zamknięte na głucho.
  I czy w końcu szanowne PLK zainteresuje się peronami? Co z tego, że budynek jest git-majonez skoro perony i przejścia podziemne to tragedia jakich mało?

 • ~ 2011-05-07
  18:41:02

  0 0

  "Jest różowy, ma odrestaurowane gzymsy i plastry" - jakie znowu "plastry"?

 • ~ 2011-05-08
  07:52:07

  0 0

  a co z tunelem i peronami ? Dalej wygladaja jak slamsy w trzecim swiecie ? Dalej nie naleza do dworca i naleza do innej spolki pkp ?

 • ~JL_Warszawa 2011-05-08
  12:16:08

  0 0

  @edzio

  Dokładnie tak. PKP PLK choć należy do tej samej grupy co całe PKP to właścicielem dworca jest siostrzana spółka.

  Ogólnie rzecz biorąc, to jest skandal, że tory i dworce nie są podzielone własnościowo tak jak drogi - główne należą do GDDiA (Ci budują AOW), mniejsze do województw (we Wro to np. WOW) a kolejne do powiatów i gmin. Z torami i dworcami powinno być identycznie - tory o znaczeniu lokalnym powinny należeć do województw, tory lokalne na terenach dużych miast powinny należeć do miast tak jak i mniejsze dworce. Resztą niech by się zajęła spółka podległa PAŃSTWU, może to i być PLK po przeróbkach. A tak mamy bałagan. I remonty a'la linia Wrocław - Jelenia, który jak się skończy, to go będzie trzeba zaczynać od nowa.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.