Na sygnale

Dziesięć medali wrocławskich policjantów na mistrzostwach Dolnego Śląska w badmintonie

2018-12-31, Autor: prochu

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Służb Mundurowych w Badmintonie. Dolnoślący policjanci wywalczyli aż 10 medali, zwyciężcając w trzech finałach - w grze pojedynczej mężczyzn do lat 40, grze podwójnej oraz grze mieszanej. W sportowej rywalizacji uczestniczyło prawie 50 zawodników - przedstawicieli Policji, wojska, straży pożarnej, straży granicznej oraz BOR-u.

Turniej rozgrywany był w 5 kategoriach - gra pojedyncza kobiet, gra pojedyncza mężczyzn do lat 40, gra pojedyncza mężczyzn powyżej lat 40, gra podwójna oraz gra mieszana. Zacięte mecze trwały przez cały dzień. Były pełne dramatycznych zwrotów akcji, udanych zagrań i okrzyków radości lub niezadowolenia. Łącznie rozegrano aż 141 pojedynków i zdecydowanie można powiedzieć, że zawodnicy zostawili serce na kortach.

Funkcjonariusze policji zdobyli aż 10 medali na 21 możliwych. Najlepszym zawodnikiem w grze pojedynczej mężczyzn do lat 40 został asp. Łukasz Nowakowski. Drugie miejsce zajął sierż. Robert Jędrzejczak z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, a brąz zdobył Paweł Konopka z PSP Kamienna Góra.

Przedstawiciele policji całkowicie zdominowali grę podwójną. Złoto zdobyli sierż. Robert Jędrzejczak grający wraz z asp. szt. Krzysztofem Kwiatkiem. Srebrne medale zawisły na szyjach podinsp. Piotra Łaszkiewicza oraz asp. szt. Jacka Wróbla - obaj z KMP Wrocław. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Wojska Polskiego - Krystian Karpowicz oraz Tomasz Ziembikiewicz z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Raś z 2 Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu, która w finale pokonała Aleksandrę Niedźwiedź. Brązowy medal zdobyła Ewa Kujawa.

W grze mieszanej asp. Łukasz Nowakowski z KMP Wrocław wspólnie z Aleksandrą Niedźwiedź zwyciężyli w finale pokonując parę Marię RaśNorberta Wasiewicza. Trzecie miejsce zdobyli Sylwia Calińska oraz Marcin Pilip.