zamknij

Wiadomości

Euro 2012: szkoła w sierpniu, matura w kwietniu?

2011-02-01, Autor: Agnieszka Nesterowicz
Istnieje możliwość, że przez Euro 2012 dla uczniów rok szkolny rozpocznie się już w sierpniu, a zakończy na początku czerwca. Gdyby tak się stało matury będą w kwietniu. Taki scenariusz rozważany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ze względu na bezpieczeństwo podczas finałów Mistrzostw Europy.

Reklama

Spółka pl.2012 oraz miasta organizujące mistrzostwa – Warszawa, Gdańsk, Poznań i Wrocław wystąpiły z prośbą o skrócenie roku szkolnego oraz akademickiego do czerwca. Powód? Bezpieczeństwo podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Adam Giersz, minister sportu i turystyki przedstawił tę prośbę ministrom edukacji narodowej oraz szkolnictwa wyższego.

 

Skrócenie roku szkolnego i akademickiego miałyby usprawnić organizację imprezy oraz zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Po pierwsze dzięki szybszemu zakończeniu roku akademickiego, organizatorzy zyskaliby dodatkową, tanią bazę noclegową jaką są akademiki. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Tłok w tramwajach, tłumy na ulicach- mogą być niebezpiecznie, szczególnie dla młodszych uczniów. Trzecim aspektem jest już sama przyjemność oglądania mistrzostw- w tym czasie ani uczniowie, ani studenci nie skupią się na nauce.

 

Jeśli okazałoby się, że jest to najlepsze rozwiązanie, nastąpiłaby prawdziwa rewolucja. Uczniowie oraz studenci zakończyliby naukę już w czerwcu. Jednak w kolejnym roku w szkole musieliby pojawić się już 1 sierpnia. Matury oraz egzaminy zostałyby przesunięte na kwiecień.

 

Na razie nie zapadła żadna decyzja, bowiem rozważane są różne warianty, w tym dzień wolny zarządzony przez prezydenta miasta oraz dzień wolny wyznaczony przez dyrekcję szkół.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2011-02-01
  11:47:36

  0 0

  W tekstach na tuwroclaw.com jest coraz więcej błędów. Litości. Sprawdzajcie chociaż te, które reklamujecie na facebooku. Już w pierwszym akapicie aż roi się od literówek. Poza tym tekst wprowadza w błąd. Rok szkolny miałby rozpocząć się w połowie sierpnia, ale nie po mistrzostwach, a przed nimi. Chodzi o to, żeby rok szkolny czy akademicki trwał tyle, ile trwać powinien, a nie o to, by wydłużyć jeden rok kosztem poprzedniego. Trochę logiki, pani dziennikarko.

 • ~ 2011-02-01
  12:05:31

  0 0

  Muszę stanąc w obronie tego portalu. Od jakiegoś czasu codziennie wchodzę na tuwroclaw i właśnie tu znajduję najświeższe i najciekawsze informacje. Fakt literówki dziennikarzom się zdarzają, ale to nie umniejsza tekstom redaktorów portalu. Zauważyłem za to, że w komentarzach- sami korektorzy. Naprawdę ludzie czepiacie się czasem takich szczegółów, że aż wstyd.

 • ~ 2011-02-01
  12:08:06

  0 0

  to ja podziękuję za zwracanie nam uwagi. mylimy się, to prawda - staramy się mylić mniej, albo wcale - lecz to oczywiście nie zawsze się udaje. wszelkie błędy, które umykają nam, programom tekstowym - a są wychwycone przez czytelników - natychmiast usuwamy. mogę tylko obiecać, że będziemy się starać, aby było ich jeszcze mniej - a najlepiej, żeby nie było ich wcale

 • ~ 2011-02-01
  12:14:32

  0 0

  Ja też codziennie wchodzę na tuwroclaw.com, bo faktycznie informacje są ciekawe i aktualne. Brakowało w tym mieście takiego medium. Czytelniku, faktycznie, jestem korektorką, punkt za czujność i może to moje zboczenie zawodowe, ale myślę, że wszystkim czytelnikom lepiej czyta się teksty bezbłędne i logicznie napisane. Zwracanie uwagi na szczegóły nie jest powodem do wstydu, jeśli zależy nam, żeby coś było nie tylko "w porządku", ale po prostu najlepsze, jakie może być. Na błędy na gazeta.pl uwagi nie zwracam, szkoda oczu. Na jakości tuwroclaw.com zwyczajnie mi zależy. Pozdrawiam.

 • ~ 2011-02-01
  12:28:29

  0 0

  Dlaczego ktos na siłe chce zrobic z tego euro takie wielkie wydarzenie???co ma do tego szkoła, wakacje, i tak będzie syf a dzieciaki w większości nie wyjadą tylko będą się szlajać i piwko popijac...a rodzice będą w pracy-ktoś prubuje nadać olbrzymią rangę czemuś co jest powodem powolnego upadku np Wrocławia

 • ~ 2011-02-01
  18:58:30

  0 0

  Przeciez to jakas zenada

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy po tak dużych podwyżkach będziesz korzystać z usług Aquaparku Wrocław?Oddanych głosów: 1117