Fantastyczna seria Impelek przerwana [RELACJA]

2017-03-29, Autor: prochu

Impel Wrocław przegrał w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3. Tym samym rzeszowianki zakończyły fantastyczną serię Impelek, które wygrały ostatnie szesnaście spotkań.

Mecz ten nie miał najmniejszego znaczenia dla końcowego układu w tabeli - Impel zapewnił sobie już drugie miejsce, a zespół z Rzeszowa czwarte. Oba zespoły znalazły się w półfinałach rozgrywek, gdzie zmierzą się odpowiednio z Grot Budowlanymi Łódź i Chemikiem Police. Trener Marek Solarewicz dał więc odpocząć swoim liderkom, a szansę gry otrzymały zawodniczki, które w ostatnim czasie miały mniej okazji do występów, czyli Barbara Cembrzyńska, Izabela Bałucka czy Adrianna Wysocka.

W pierwszym secie lepiej radziły sobie wrocławianki, które nadawały ton rywalizacji i zachowywały kilkupunktową przewagę. Zacięta końcówka należała jednak do gospodyń, które wygrały 25:22.

Dwie kolejne partie były do siebie bardzo podobne. Rzeszowianki prowadziły niemal od samego początku, a Impel nie był w stanie zbliżyć się do rywalek i im zagrozić. Ostatecznie Impelki drugiego seta przegrały do 23, trzeciego do 22, a całe spotkanie 0:3.

Przegrana ta nie ma najmniejszego znaczenia, a teraz przed wrocławiankami najważniejsze mecze sezonu - dwa spotkania półfinałowe z Grot Budowlanymi Łódź. W Orlen Lidze Impel na wyjeździe z łodziankami przegrał 0:3, a przed własną publicznością zwyciężył 3:1. Oba zespoły spotkały się też w rozgrywkach o Puchar Polski, gdzie - w dramatycznych okolicznościach - Budowlane wygrały 3:2, mimo że przegrywały już 0:2 i 17:22 w trzecim secie.

Pierwszy mecz półfinału Orlen Ligi odbędzie się we wtorek - 4 kwietnia - o godzinie 20:30 w Łodzi, a rewanż sześć dni później, w poniedziałek 10 kwietnia (godz. 18) we wrocławskiej Hali Orbita.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)