Finały MP koszykarzy U18: Śląsk wicemistrzem, siódme miejsce WKK

2017-05-28, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław zdobyli srebrne medale mistrzostw Polski do lat 18. W finale turnieju rozgrywanego w Radomiu zostali rozgromieni przez miejscową Rosę aż 37:82. Siódme miejsce w rywalizacji przypadło WKK Wrocław.

Ustępujący mistrzowie Polski w meczu o siódme miejsce zagrali z zespołem Politechniki Kraków i nie mieli żadnych problemów z odniesieniem pewnego zwycięstwa. Wygrana ta była tylko delikatnym pocieszeniem, bo wcześniej WKK wyraźnie przegrał wszystkie trzy mecze fazy grupowej.

Przeczytaj relację z pierwszych dni turnieju w Radomiu - środa, czwartekpiątek.

Z kolei koszykarze WKS-u w sobotę przebojem wdarli się do finału mistrzostw. Choć Trefl Sopot, z którym się mierzyli, zapowiadał się na trudnego i wymagającego rywala, to nie było tego widać na parkiecie. Podopieczni Tomasza Jankowskiego już w pierwszej kwarcie objęli dziesięciopunktową przewagę i kontrolowali przebieg spotkania, ostatecznie zwyciężając 79:51. W finale grali się z Rosą Radom, która - podobnie jak Śląsk - nie doznała jeszcze porażki.

Niestety, finał nie był emocjonującym widowiskiem, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund. Młodzi wrocławianie nie unieśli presji tego spotkania i już po pierwszej ćwiartce przegrywali róznicą szesnastu "oczek". Śląsk miał ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, co bezlitośnie wykorzystywali gospodarze. Po 20 minutach na tablicy wyników było już 45:12 dla Rosy i po prostu było po meczu. W drugiej połowie wrocławianie już nieco częściej trafiali do kosza, ale i tak wyraźnie przegrali - 37:82. Przed rokiem koszykarze WKS-u również wywalczyli srebro, w finale przegrywając z WKK Wrocław. Trzeba jednak zaznaczyć, że srebrny medal to i tak spory sukces dla wrocławskiej koszykówki.