zamknij

Wiadomości

Franciszkanie zmieniają oświadczenie w sprawie kard. Gulbinowicza

2019-05-22, Autor: mgo

Przemysław Kowalczyk, artysta posługujący się pseudonimem Karol Chum, jednak był uczniem seminarium duchownego w Legnicy - przyznają franciszkanie po jego publicznym oskarżeniu kard. Gulbinowicza o pedofilię.

Początkowo franciszkanie zarzekali się, że artysta nie uczęszczał do legnickiego seminarium ani żadnej prowadzonej przez nich szkoły. Po paru godzinach jego nazwisko zostało jednak odnalezione w archiwum. Zakonnicy utrzymują jednak, że do żadnego molestowania przez kard. Gulbinowicza, wieloletniego metropolitę wrocławskiego, nie doszło. 

Reklama

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę, którą opisały m.in. Super Express i Gazeta Wyborcza, po tym jak informatyk i artysta posługujący się pseudonimem Karol Chum opublikował w sieci wpis, w którym wyznał, że 30 lat temu, jako 15-latek był molestowany przez kardynała z Wrocławia.

CZYTAJ TEŻ: WROCŁAWSKI ARTYSTA OSKARŻA KARD. GULBINOWICZA O MOLESTOWANIE

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych wpłynie na zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem?
Oddanych głosów: 665