Gerpol wygrywa WRO-BASKET

2011-03-01, Autor: Michał Konopacki, pk
Doświadczenie, dyscyplina taktyczna i najbardziej zbilansowany skład w lidze. Gerpol po raz kolejny wygrał rozgrywki koszykówki amatorskiej WRO-BASKET.

W miniony weekend w hali Uniwersytetu przy ul. Przesmyckiego we Wrocławiu rozegrane zostały finały XXI edycji Amatorskiej Ligi Koszykówki WRO-BASKET.

W meczu o 3-miejsce zmierzyły się drużyny TST Kogeneracja S.A i Sampraus. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli zawodnicy Sampraus, którzy po sezonie zasadniczym byli niżej rozstawionym zespołem od TST Kogeneracji S.A.

O tytuł najlepszej drużyny Amatorskiej Ligi Koszykówki WRO-BASKET zmierzyły się nieobliczalny HES i bardzo dobrze grający w tym sezonie GERPOL. Trybuny były pełne kibiców, którzy przyszli obejrzeć koszykówkę na najwyższym poziomie. Spotkanie finałowe było bardzo zacięte a zawodnicy obu zespołów obie drużyny ''walczyli" o zwycięstwo w pełnym tego słowa znaczeniu.

> ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z FINAŁÓW WROBASKETU

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od zdecydowanego prowadzenia drużyny HES-u. Ekipa GERPOL-u pod koniec kwarty jednak się przebudziła i wynik tej części spotkania zakończył się prowadzeniem HES-u 24:20. Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 42:39 dla HES-u.
W przerwie finałowego meczu odbył się konkurs rzutów za 3 pkt. Udział w nim wzięli zawodnicy HES-u i GERPOL-u oraz kibice wyłonieni z trybun. Zwycięzcą konkursu "trójek" okazał się Jacek Kaczmarek z teamu GERPOL.

Nie wiadomo czy to zwycięstwo w konkursie za 3 pkt. miało jakiś wpływ na drużynę GERPOL-u, ale druga połowa odbyła się  pod dyktando tej drużyny. GERPOL po trzech kwartach wygrywał 61:58.  Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GERPOL-u  89 do 79. Nagrodę MVP  spotkania otrzymał Piotr Warawko z drużyny GERPOL, który zdobył 23 punkty i zaliczył 12 zbiórek.