Gościnna Gryfia. WKK Wrocław wygrywa w Słupsku

2020-02-13, Autor: ah

3-1 to bilans WKK Wrocław w hali Gryfia po wczorajszej wygranej nad STK Czarnymi Słupsk. Niezwykle elektryzujące spotkanie, zacięte pojedynki indywidualne i sukces całego zespołu. Wrocławianie odnieśli szesnaste zwycięstwo w sezonie.

Hala w której ma się ciarki na całym ciele, w mieście, które cały czas żyje koszykówką. Słupska Gryfia, gdzie niejednemu drżą ręce jest wyjątkowo przyjazna wrocławskim koszykarzom. Pierwsza kwarta należała do WKK już od pierwszych minut. Za egzekwowanie rzutów odpowiadali przede wszystkim Piotr NiedźwiedzkiJakub Koelner; pierwsza odsłona spotkania zakończyła się na naszą korzyść wrocławian 23:18. Już na początku drugiej gospodarzom udało się nas dogonić za sprawą duetu Filip MałgorzaciakPatryk Pełka. W połowie tej części spotkania obu ekipom przytrafił się ofensywny zastój przy wyniku 32:31 na korzyść słupszczan. Po tym czasie zza łuku trafił Marcin Dutkiewicz. Mimo że rywale WKK byli na prowadzeniu, nie odstępowali ich. Na właściwe tory wrócili po trójce Łukasza Uberny i z wynikiem 39:38 zeszli do szatni.

W drugiej połowie po serii 7-0 podopieczni Tomasza Niedbalskiego wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (55:47), jednakże sześcioma zdobytymi punktami z rzędu odpowiedzieli rywale. Na koniec kwarty z półdystansu trafił Patryk Pułkotycki i przed decydującą kwartą widniał wynik 62:53 na korzyść WKK. Umiejętnie wykorzystywali swojego środkowego, który odnotował kolejne już „double-double” (31 punktów, 16 zbiórek), zwłaszcza w drugiej połowie. Goście nie zwalniali tempa – trójki zdobyli Jakub Koelner i Michał Jędrzejewski (13 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst) – tej samej broni użyli także rywale. Ciężar gry na swoje barki wziął rozgrywający Czarnych Słupsk, Adrian Kordalski (24 punkty, 6 asyst), a niebezpiecznie zaczęło się robić po celnym rzucie trzypunktowym Marcina Dutkiewicza, gdy słupszczanie przegrywali już tylko 71:74. Mimo pogoni, niesieni głośnym dopingiem swoich kibiców, podopiecznym Mantasa Cesnauskisa nie udało się pokonać WKK Wrocław.

Podopieczni Tomasza Niedbalskiego lepiej radzili sobie na deskach (47-35), gdzie skuteczni byli zwłaszcza Niedźwiedzki (16), Jędrzejewski (8), Patoka (7). Więcej dzielili się piłką 23-17, ale popełnili więcej strat 13-7. Gospodarze zdobyli także więcej punktów z szybkiego ataku 11-5.

STK CZARNI SŁUPSK - WKK WROCŁAW 76:81 (18:23, 20:16, 15:23, 23:19)

SŁUPSK: Kordalski 24, Dutkiewicz 14, Pełka 12, Małgorzaciak 9, Jakubiak 8, Janiak 6, Fraś 3, Długosz 0, Wyszkowski 0

WKK: Niedźwiedzki 31, Prostak 15, Jędrzejewski 13, Koelner 9, Patoka 4, Uberna 3, Kroczak 2, Nowakowski 2, Pułkotycki 2, Sitnik 0