Gra lepsza niż wynik. Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Ślęzę w sparingu

2018-01-21, Autor: prochu

W drugim sparingu w tym okresie przygotowawczym piłkarze Ślęzy Wrocław przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:3. Porażka z pierwszoligowcem z pewnością nie przynosi 1KS-owi wielkiego wstydu, tym bardziej, że momentami podopieczni Grzegorza Kowalskiego grali z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym.

W pierwszej połowie sparingu postronni obserwatorzy mieliby duże problemy ze wskazaniem, który z grających zespołów na co dzień występuje w pierwszej lidze. Gra była wyrównana, ale to wrocławianie tworzyli więcej akcji ofensywnych i sytuacji podbramkowych. Już w siódmej minucie bliski zdobycia gola był Maciej Matusik. Ten sam piłkarz groźnie uderzył kwadrans później, lecz piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i przeleciała nad poprzeczką. Niewiele brakło, by na listę strzleców wpisał się też Adrian Repski, po uderzeniu którego futbolówka minimalnie minęła słupek.

Ślęza atakowała, ale to Podbeskidzie zdobyło bramkę. Bielszczanie w pierwszej połowie nie stwarzali poważniejszego zagrożenia, ale otrzymali prezent od wrocławskiej defensywy. Jeden z obrońców 1KS-u w okolicach własnego pola karnego niefrasobliwie podał piłkę rywalowi, a kolejny, który chciał ją jeszcze przejąć i ratować sytuację, potknął się. Na czystej pozycji znalazł się zawodnik Podbeskidzia Paweł Tomczyk i nie zmarnował takiej okazji.

W drugiej połowie obie drużyny zagrały nowymi jedenastkami i dosć wyraźnie zaczął przeważać pierwszoligowiec. W drugich 45 minutach w zespole Ślęzy zagrali - poza kilkoma wyjątkami - sami młodzieżowcy. Wrocławianie grali ambitnie, ale było to za mało, by zapobiec stracie kolejnych goli. Zaraz po zmianie stron wynik podwyższył Valerijs Sabala, a ostatnim kwadransie pojedynku trzeciego gola dla Podbeskidzia strzelił Dymityr Ilijew.

Kolejny sparing Ślęzy już za tydzień - w sobotę, 27 stycznia na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu podopieczni Grzegorza Kowalskiego podejmą Piast Żmigród. Dodajmy, że w zespole 1KS-u nie zagrał Maciej Firlej, który przechodzi testy w Górniku Zabrze. Napastnik pokazał się z bardzo dobrej strony w sparingu zabrzan, wygranym 6:2 z młodzieżowym zespołem Spartaka Moskwa 6:2 - strzelił jednego z goli i wywalczył rzut karny.

Z TRZECIOLIGOWCA DO LOTTO EKSTRAKLASY? SNAJPER ŚLĘZY NA TESTACH W GÓRNIKU ZABRZE

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Ślęza Wrocław 3:0 (1:0)
Bramki: Tomczyk 28, Sabala 49, Ilijew 82

Podbeskidzie: Leszczyński (30 Fabisiak, 60 Lech) - Matuszczyk (46 Jaroch), Wiktorski (46 Gibas), testowany (46 Malec), Oleksy, Kostorz (46 Kozak), Andronic (46 Rakowski), Basta (46 Hanzel), Chmiel (46 Ilijew), Kolar (46 Sierpina), Tomczyk (46 Sabala).
Ślęza: testowany (31 Gorczyca, 61 testowany) - Molski (46 Berkowicz), Wdowiak (46 Grabowski), Korytek (46 Małecki), Łątka (46 Lasota), Repski (46 Niewiadomski), Jarczak (46 Mankowski), Kluzek (46 testowany), Stempin (46 Sakwa), Matusik (46 Traczyk), Jakóbczyk (46 testowany).