Gwardia lubi tie-breaki

2009-12-22, Autor: Piotr Kolisko
Kolejne zwycięstwo zespołu Impelu Gwardii Wrocław osiągnięte po pięciosetowej walce.

Doskonale zakończyły ten rok siatkarki Gwardii Wrocław. W rozegranym w niedzielę spotkaniu pokonały zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza 3:2. Pierwsze dwa sety spotkania nie zwiastowały tak wielkich emocji gdyż zakończyły się łatwym zwycięstwem zespołu przyjezdnego.

Dopiero trzecia odsłona spotkania pokazała, iż wrocławianki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Gospodynie wyraźnie lepiej zaczęły grać w ataku i na zagrywce czym zaskoczyły pewny już zwycięstwa zespół z Dąbrowy Górniczej. Początek czwartego seta przyniósł dużo prostych błędów ze strony podopiecznych trenera Kawki co sprawiło, że na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodziły gospodynie.

Na drugiej przerwie technicznej wrocławianki wygrywały 16:15, a na zagrywce bardzo dobrze spisywała się Barańska. W tie-breaku obfitującym w zaciętą i wyrównaną walkę lepsze okazały się zawodniczki Gwardii, które ostatnie starcie wygrały dopiero na przewagi. Tym samym zespół z Wrocławia powtórzył fantastyczny rezultat z peirwszego meczu tych drużyn rozegranego w Dąbrowie Górnieczej gdzie zawodniczki trenera Błaszczyka nieoczekiwanie zwyciężyły 3:2.

Tak o grze swoich zawodniczek mówił po spotkaniu trener Gwardii Rafał Błaszczyk:

- Chcę powiedzieć, że w pierwszych dwóch setach spotkaliśmy się z bardzo dobrze przygotowanym taktycznie i bardzo dobrze nastawionym zespołem z Dąbrowy i widać było, że wszystko im się układa znakomicie. Momentami próbowaliśmy grać, ale były to tylko momenty. Przyznam się szczerze, że martwiłem się mocno, ponieważ nie byłem do końca pewny, na co stać tego dnia mój zespół - wspomina trener wrocławianek.

To jest młoda drużyna, musi dużo pracować. W tym tygodniu połowa zespołu spędziła w łóżkach, a nie na sali, w związku z tym, dziewczynom należą się ogromne słowa uznania. Ja, im bardzo gratuluję, widząc, że przeszły dziś same siebie. Przyznam, że jako trener, nie przeżyłem jeszcze takiej ilości chorób. Oczywiście, teraz nie będziemy już do tego wracać, teraz myślimy wyłącznie do przodu. Były momenty, że dzisiaj byłem dumny z dziewczyn.

Najbliższe spotkanie ligowe siatkarki Gwardii rozegrają 18 stycznia a ich przeciwniczkami będzie zespół Budowlanych Łódź. Spotkanie zostanie rozegrane we wrocławksiej hali Orbita o godzinie 18.