Gwardia nie bez problemów pokonuje Chrobrego i melduje się w finale [RELACJA]

2020-12-28, Autor: Aleksander Hutyra

W pierwszym spotkaniu półfinałowym gospodarze eWinner Gwardia Wrocław zmierzyła się z zespołem SPS Chrobry Głogów. Przyjezdni postawili twarde warunki, jednak obyło się bez niespodzianki i wrocławianie zwyciężyli, awansując tym samym do finału pierwszej edycji turnieju PKN Orlen Volley Cup im. Lecha Kaczyńskiego.

Od początku pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt. Gwardziści starali się zbudować przewagę, głogowianie nie pozwalali jednak odskoczyć gospodarzom na więcej niż dwa punkty. Dopiero w końcówce podopiecznym Krzysztofa Janczaka udało się odjechać rywalom. Wrocławianie utrzymali wypracowaną w najważniejszym momencie seta przewagę i zwyciężyli w inaugurującej spotkanie partii 25:21. Seta asem serwisowym zakończył Mateusz Siwicki.

W drugiej partii wrocławianom udało się szybciej zbudować kilkupunktową przewagę. Przy prowadzeniu 11:7 trener gości poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Siatkarze eWinner Gwardii nie ustrzegli się błędów własnych, potrafili jednak na przestrzeni całego seta utrzymać wysoką skuteczność w ataku, nie pozwalając gościom z Głogowa na nawiązanie wyrównanej walki. Choć Chrobremu udało się w końcówce zbliżyć do gospodarzy (23:22), w partii drugiej wrocławianie triumfowali ostatecznie 25:22 i byli już o krok od zwycięstwa w całym spotkaniu.

Trzeciego seta goście rozpoczęli od prowadzenia 5:0 i gwardziści musieli gonić wynik. Dzięki serii Mateusza Frąca w polu serwisowym, wrocławianie wyrównali (7:7) i wszystko zaczęło się na nowo. Przez większą część seta, to goście utrzymywali minimalną przewagę, ale gwardzistom udało się wyrównać w końcówce. Chrobry nie dał sobie jednak wydrzeć już zwycięstwa w tym secie i tak jak dobrze zaczął, tak dobrze zafiniszował, zwyciężając 25:22.

Wyraźnie podrażnieni przegraną w trzeciej partii gospodarze szybko wypracowali kilka oczek przewagi. Wrocławianie nie wstrzymywali ręki w ataku, dokładając do tego kilka punktowych bloków. Goście nie dawali jednak za wygraną, utrzymując kontakt punktowy i wychodząc nawet kilkukrotnie na prowadzenie. Przy 18:16 dla Chrobrego, trener Janczak poprosił o czas, który poskutkował odrobieniem przez gospodarzy strat i wyjściem na prowadzenie. Po pełnej zwrotów akcji końcówce i grze na przewagi, wrocławianie zwyciężyli 27:25 i w całym spotkaniu 3:1, meldując się w finale turnieju.

eWinner Gwardia Wrocław 3:1 SPS Chrobry Głogów (25:21, 25:22, 22:25, 27:25)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0