Gwardia postraszyła wicelidera. Cenny punkt na przyszłość [RELACJA]

2018-11-15, Autor: prochu

Dużo walki, która przyniosła siatkarzom Gwardii Wrocław punkt. We Wrześni przegrywali wszyscy i nic nie zmieniło się w środowym starciu gospodarzy z podopiecznymi trenera Piotra Lebiody. Choć wrocławski beniaminek nastraszył APP Krispol, będąc nawet blisko zwycięstwa za trzy punkty. Prowadzenie 2:1 w setach to było jednak wszystko - ostatecznie wrocławianie przegrali 2:3.

Do środowego meczu Krispol przystępował po czterech kolejnych zwycięstwach, w tym efektownej wygranej na boisku niepokonanego lidera z Tomaszowa Mazowieckiego. Pełna pula zdobyta z Lechią zwiastowała, że z podopiecznymi Mariana Kardasa łatwo nie będzie. To potwierdził set otwarcia - zespół z Wrześni wypracował sobie kilkupunktową przewagę, której nie wypuścił z rąk. APP Krispol twardo grał zwłaszcza w polu serwisowym, mogąc dzięki temu ustawić szczelny, wysoki blok na siatce. Do tego kilka błędów po wrocławskiej stronie nie pozwoliło na zbliżenie się do przeciwnika.

Od drugiego seta zobaczyliśmy jednak na dłuższym dystansie zespół Gwardii, który chce się oglądać. Walczący, grający po swojemu, urozmaiconą siatkówkę. Środkowych, w szczególności Arkadiusza Olczyka, uruchamiał Jakub Nowosielski. Trener Piotr Lebioda zaczął rotować składem. Swoją szansę dostał Łukasz Lubaczewski, który pod nieobecność Mateusza Śnieżka w składzie meczowym (złamany palec), poza obowiązkami przyjmującego, jest zmiennikiem Michała Superlaka na ataku.

I trzeba przyznać, że Lubaczewski ją wykorzystał. Kolejny bardzo dobry mecz w barwach GWR zagrał Kamil Maruszczyk. Przyjmujący zakończył spotkanie z dorobkiem 27 punktów. Na zagrywce koncert grał za to kapitan Maciej Naliwajko, który zaserwował rywalom cztery asy. Warto również oddać cenne zmiany po stronie rywala. Przyjmujący Rafał Berwald, zupełnie niespodziewanie, został jednym z bohaterów czwartego i piątego seta. Zmienił najlepiej punktującego w poprzednich meczach Filipa Frankowskiego i to ukazało siłę zespołu trenera Kardasa w kwadracie. Podobnie z Adamem Lorencem, atakującym, który dał zmianę Damianowi Wierzbickiemu. Grę poprowadził za to - jak na doświadczonego ligowca przystało - Piotr Lipiński. Cenne były również wybloki oraz ofensywna gra, kolejno Tomasza Narowskiego i Mateusza Zawalskiego, środkowych APP Krispolu.

- Na pewno doceniam walkę na terenie we Wrześni. Prowadzenie 2:1 po naszej stronie, ale chyba rywal wytrzymał bardziej nerwowo te ostatnie fragmenty pojedynku. Kondycyjnie oba zespoły były bardzo dobrze przygotowane, co pokazał tie-break, gdzie szły już naprawdę mocne ciosy. To nie były ataki, po prostu szły strzały na siatce. Obie drużyny chciały ten mecz wygrać. Mogę być zadowolony z tego, co pokazaliśmy. Zmiennicy zrobili robotę. Pierwsze szóstki dobrze się znały, wpadaliśmy na siebie. Trzeba było dokonywać zmian, my zacięliśmy się trochę na ataku. Łukasz Lubaczewski dał bardzo dobrą zmianę, dzięki temu wróciliśmy do gry. Ostatecznie rywal wygrał, ale taki jest sport, nie wszyscy mogą wygrać. Czekamy już na rewanż we Wrocławiu, spróbujemy mocniej ugryźć tego przeciwnika - ocenił mecz trener Piotr Lebioda.

Urwanie punktu we Wrześni to cenny rezultat, chociaż pozostaje niedosyt, bo wrocławianie prowadzili 2:1. Półmetek sezonu coraz bliżej, a siatkarze Gwardii Wrocław nadal trzymają się w czubie, punktując nawet na terenie, gdzie wcześniej nikomu się to nie udało.

Krispol Września - Gwardia Wrocław 3:2 (25:20, 23:25, 19:25, 25:23, 15:12)
Krispol: Frankowski (5), Lipiński (1), Zawalski (11), Narowski (9), Wierzbicki (13), Jóźwik (6), Kuś (libero) oraz Krysiak, Troczyński, Lorenc (5), Berwald (9).
Gwardia: Szymeczko (2), Naliwajko (15), Nowosielski (2), Maruszczyk (27), Olczyk (15), Superlak (7), Dzikowicz (libero) oraz Obrempalski, Lubaczewski (10), Sternik, Kaźmierczak.