Historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Impel lepszy od Telekomu Baku

2015-10-30, Autor: tm
Impel Wrocław wygrywa swój pierwszy mecz w elitarnej Lidze Mistrzyń. To wielka chwila dla wrocławskiego klubu – gładkie zwycięstwo 0:3 zapewnia miejsce lidera w tabeli europejskich rozgrywek. To również znakomita wiadomość dla wszystkich wrocławskich kibiców, która pozytywnie nastraja przed wyjazdowym spotkaniem z Chemikiem Police.

Początek pierwszej partii to prowadzenie przyjezdnych. Świetnie w bloku spisywała się Agnieszka Kąkolewska, a kolejne punkty zdobywała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Gospodynie doprowadziły do remisu 7:7, jednak od tego mometu na parkiecie królował już tylko jeden zespół: Impel Wrocław. Skuteczne bloki środkowych i ataki Kristin Hildebrand  dały Impelowi pewne zwycięstwo w pierwszym secie (17:25).

Skuteczność w ataku pozwoliła Impelkom na prowadzenie już od pierwszych piłek w drugim secie. Po asie serwisowym Agnieszki Kąkolewskiej, na tablicy meczowej pojawił się wynik 2:7. Niezwykle aktywna w tej części partii była środkowa Monika Ptak, kończąc punktowo akcje zespołu, szczególnie w ataku z obiegnięcia. Milena Radecka równo rozdzielała piłki pomiędzy wszystkie swoje zawodniczki, co nie ułatwiało rywalkom gry blokiem.

Impelki grały pewnie i efektywnie, z pełnym komfortem psychicznym. Set zakończył się wysokim zwycięstwem dla Impel Wrocław (12:25).

Najbardziej emocjonującą okazała się trzecia partia spotkania. Impelki ponownie rozpoczęły pomyślnie  seta, jednak gospodynie nie zamierzały złożyć broni. Chwilowe rozkojarzenie w ataku po stronie wrocławianek spowodowało, że do głosu doszły rywalki, doprowadzając do remisu (13:13). Gdy przechodzącą piłkę wykorzystała Yelyzaveta Samadova (20:15) wydawało się, że spotkanie potrwa dłużej, niż się zapowiadało.

Wtedy blok pary Mileny Radecka - Monika Ptak oraz atak Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pobudziły siatkarki do walki. Na boisku pojawiła się Karolina Piśla, która dała się zapamiętać jako autorka kilku niesamowitych obron. Świetna postawa Radeckiej w polu serwisowym pozwoliła odrzucić rywalki od siatki. Seria fenomenalnych bloków popularnej Kąki odebrała gospodyniom szansę na przedłużenie spotkania.

Impelki wygrały ostatniego seta 24:26, tym samym pokonały gospodynie spotkania 0:3.

To jednak dopiero początek siatkarskiego maratonu. W sobotę zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska zmierzą się z Mistrzem Polski w Szczecinie. Tym razem przy dopingu oddanych kibiców, ponieważ klub w odpowiedzi na zainteresowanie meczem wśród sympatyków zespołu, zorganizował wspólny wyjazd dla wszystkich chętnych wrocławian. To hit kolejki Orlen Ligi, a Impel Wrocław jest silniejszy niż kiedykolwiek.

Telekom Baku : Impel Wrocław 0:3 (17:25, 12:25, 24:26)

Telekom Baku: Samadova (9), Koeva (6), Cleger Abel (5), Ivanović (6), Muhlsteinova (1), Ruseva (7), Filipova(l) oraz Yagubova, Azizova (4), Hasanova (1)
Impel Wrocław: ‪Ptak (4), Kąkolewska (12)‬, Hildebrand‬ (16), Radecka (4), SkowronskaDolata (12), Costagrande (9), Durr‬(l) oraz Piśla, Kaczor, Sikorska‬