Wiadomości
Hotele na kółkach powstaną we Wrocławiu. Można je wszędzie zaparkować
Przenośne apartamenty będą produkowane przez wrocławskie firmy wspólnie z Politechniką Wrocławską.
Wrocławska uczelnia podpisała przed kilkoma dniami umowę z firmą Good Spot w sprawie wspólnej produkcji autonomicznych, mobilnych hoteli. Good Spot - bo tak też nazywają się hoteliki na kółkach - to jedyny projekt na polskim rynku, który powstał z wcześniej wykorzystanych naczep chłodniczych.
Zobacz także
- Good Spot poszukiwał partnera do zbudowania energetycznie niezależnego hotelu, który mógłby komfortowo działać bez konieczności zasilania z zewnątrz w energię i wodę. Przyjęliśmy to zadanie - jest ono dla nas bardzo ciekawe, współczesne i dotyka tych problemów, którymi naukowo i wdrożeniowo zajmujemy się na co dzień. Niezależność energetyczna, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, odzysk wody i ciepła czy zamknięty obieg tych elementów w mobilnym obiekcie mieszkalnym jest dla nas bardzo interesujący - powiedział prodziekan dr inż. Piotr Jadwiszczak.
Do tej pory, aby zaparkować naczepę, potrzebne były podłączenia do mediów. Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej przygotuje projekt całkowicie niezależnego spota, który będzie mógł stanąć w każdym miejscu na świecie. Zaprojektowane wspólnie z uczelnią apartamenty hotelowe będą całkowicie niezależne od zasilania z sieci energetycznej czy wodociągowej.
Prace nad projektem rozpoczną się już wkrótce w nowej hali na Psim Polu, do której już niebawem przeniesie się produkcja spotów. W projekcie wezmą także udział firmy Hardbox i Siła Wewnętrzna, które pracują od dawna przy produkowaniu elewacji i wnętrza apartamentów mobilnych.
- Pomysł, żeby nawiązać współpracę z Politechniką Wrocławską, powstał już kilka miesięcy temu. Postanowiliśmy wykorzystać doświadczenie i kontakty ze wcześniejszej współpracy z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii i skontaktować się z Politechniką. Jestem przekonany, że ta współpraca zaowocuje stworzeniem konceptu ogólnoświatowego, popartego ciałem naukowym i tym, że to nie tylko poszczególni rzemieślnicy będą tworzyć ten projekt. Będą składać się na to także badania, które zoptymalizują sposób działania naszego projektu – skomentował Roman Sokołowski z firmy Good Spot.
Pierwszy prototyp ma zostać wcielony w życie w jesienią tego roku.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Tak zmarł młody inżynier, którego martwego znaleziono w fosie we Wrocławiu. Są nowe infromacje
262808 -
10 wsi pod Wrocławiem, które pogonią PiS gdzie pieprz rośnie
68743 -
Tak powstaje droga z Wrocławia do Czech. Otwarcie jeszcze w tym roku
67428 -
Wrocławskie perełki, o których zapomniano. Wrocław powinien być dumny, a jest wstyd!
57940 -
Wrocław: Senior chemik dźwigał przez Stare Miasto torbę pełną narkotyków
31215
Najczęściej komentowane
-
Po Wrocławiu będzie jeździł tramwaj "Krzysztof Balawejder"? Jest oficjalny wniosek
6 -
Mosty Pomorskie spóźnione o miesiąc. Zamiast je otworzyć, prezydent robi na nich... potańcówkę
4 -
Wrocław: Chaos na Trzebnickiej. Piesi nie mogli przejść na "zielonym"
4 -
Pralnie we Wrocławiu - ile kosztuje pralnia samoobsługowa?
3 -
Wypadek na autostradzie A4. Zderzyły się trzy pojazdy
3
Alert TuWrocław
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!
Wyślij alert