Hubert Hurkacz nie przestaje zadziwiać. Wrocławianin w drugiej rundzie French Open!

2018-05-29, Autor: prochu

Hubert Hurkacz - wrocławski tenisista - pokonał w pierwszej rundzie turnieju Roland Garros Amerykanina Tennysa Sandgrena 6:2, 6:2, 3:6, 6:3. W kolejnej fazie zmierzy się z rozstawionym z trójką Serbem Marinem Ciliciem.

Młody Polak dominował w pierwszym secie i nie przeszkodził mu nawet deszcz - spotkanie na moment przerwano po piątym gemie, przy prowadzeniu Hurkacza 4:1, a po przerwie wrocławianin rozstrzygnął pierwszego seta na swoją korzyść. Podobnie było w drugiej partii, w której Hurkacz znów wygrał 6:2, a wtedy na dobre rozpadało się nad kortem i mecz raz jeszcze przerwano.

Kilkudziesięciominutowa przerwa pozwoliła Sandgrenowi wrócić do gry i wygrać trzeciego seta, ale w decydującej partii wrocławianin zachował zimną krew i w debiutanckim spotkaniu w Wielkim Szlemie odniósł ważne zwycięstwo. W kolejnym meczu Hurkacz zmierzy się z turniejową "trójką", Chorwatem Marinem Ciliciem.

Hubert Hurkacz - Tennys Sandgren (Stany Zjednoczone) 6:2, 6:2, 3:6, 6:3