Impel podtrzymuje zwycięską serię [RELACJA]

2017-01-05, Autor: prochu

Impel Wrocław pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 w spotkaniu 14. kolejki Orlen Ligi. Było to piąte z rzędu zwycięstwo wrocławianek za trzy punkty.

Rywalki nawiązywały walkę z siatkarkami Impelu tylko w dwóch pierwszych setach. Szczególnie zacięta była inauguracyjna partia, w której prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi. W samej końcówce - przy stanie 23:23 - dwoma udanymi akcjami popisała się Natalia Mędrzyk, która najpierw skutecznie wykończyła atak swojego zespołu, a następnie zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki.

Gospodynie szybko wyciągnęły wnioski z popełnianych błędów i znacznie poprawiły swoją grę w drugim secie. Gdy wygrywały już 21:14 i wydawało się, że wyrównają stan rywalizacji, Impel wrócił do gry. Skuteczne ataki Joanny KaczorMegan Courtney w połączeniu z pomyłkami zawodniczek KSZO pozwoliły odrobić część strat. Kilka chwil później Kaczor posłała dwa asy, punkty dołożyła także Micha Hancock i Impel - będąc już na prowadzeniu - miał piłkę setową. Ostatnie fragmenty drugiego seta należały jednak do gospodyń. Roksana Brzóska doprowadziła do remisu, a Dorota Ściurka dwukrotnie udanie wykończyła atak KSZO, doprowadzając do remisu w całym meczu. Kolejne sety zapowiadały się więc niezwykle emocjonująco.

To był jednak koniec emocji w tym pojedynku. Przegrany set podziałał na Impelki jak płachta na byka. Podopieczne Marka Solarewicza nie dały większych szans rywalkom w kolejnych partiach, które wygrały odpowiednio do 15 i do 16. Prawdziwy koncert gry - szczególnie w trzecim secie - dała Andrea Kossanyiova. Czeszka zdobyła pięć punktów z rzędu po skutecznych wykończeniach, a po świetnej serii dołożyła jeszcze asa serwisowego. Gospodynie środowego spotkania momentami były bezradne. Ostatecznie Impel wygrał 3:1, a najlepszą zawodniczką meczu wybrano Michę Hancock.

Dzięki tej wygranej siatkarki z Wrocławia umocniły się w czołówce tabeli. Obecnie zajmują drugie miejsce, ale trzeci zespół Budowlanych Łódź rozegrał jeden mecz mniej. Kolejne spotkanie Impelek już w najbliższą niedzielę, kiedy zmierzą się w Jelczu-Laskowicach z  ŁKS-em Łódź.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 29:27, 15:25, 16:25)