Impel Wrocław przegrał pucharowy mecz. Finał znacznie się oddalił

2014-02-27, Autor: red
W pierwszym półfinałowym meczu Impel Wrocław podejmował przed własną publicznością turecką drużynę Besiktas Istanbul. Impelki po wyczerpującym spotkaniu uległy rywalkom 1:3. Spotkanie rewanżowe odbędzie się 2 marca w Stambule.

Mecz udanym atakiem z drugiej linii otworzyła Bogumiła Pyziołek. Do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Po stronie Impela punktowała Katarzyna Konieczna i Makare Wilson, natomiast punkty Bestiktasowi przynosiły udane akcje Mariny Tumas. Atak z lewego skrzydła Maren Brinker i oczko zdobyte z obiegnięcia przez Makare Wilson dały Impelowi dwupunktowe prowadzenie (13:11). Wrocławianki nie mogły przedrzeć się przez szczelnie ustawiony turecki blok, co sprawiło, że jeszcze przed kolejną przerwą techniczną zawodniczki Besiktasu odskoczyły na dwa oczka (14:16). Udane zagranie Bogumiły Pyziołek dało kolejny remis w secie. W polu zagrywki zameldowała się Katarzyna Konieczna, która zagrywała posłała kilka asów serwisowych, tym samym kończąc set wynikiem 25:18.

Na początku drugiego seta Impelki wypracowały sobie przewagę. Dzięki atakom Katarzyny Koniecznej i blokom Agnieszki Kąkolewskiej prowadziły 8:4. Jednak ambitnie walczące zawodniczki Besiktasu, dzięki dobrej postawie Mariny Tumas, doprowadziły do remisu po 9. Od tego momentu Turczynki wybitnie wykorzystywały wrocławski blok do zdobywania punktów- Paula Nizetich i Selime Ilyasoglu bez skrupułów obijały blok Impelek. Przeciwniczki szybko zbudowały przewagę (14:19). Mimo ataków Bogumiły Pyziołek Impelki przegrały drugą partię 20:25.

Trzeci set rozpoczął się grą punkt za punkt. W zespole Impela pewnie punktowała Katarzyna Konieczna. Bardzo wysoki i szczelny blok nie pozwalał wrocławiankom na rozwinięcie skrzydeł w ataku (6:8). Zespół z Turcji utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Szczególnie skuteczna była Paula Nizetich. Ataki Katarzyny Koniecznej i jej kolejny as w spotkaniu dał remis po 15. Jednak Turczynki po raz kolejny uzyskały przewagę (16:18). Dobra gra w ataku naszych przyjmujących- Bogumiły Pyziołek i Maren Brinker dały remis po 22. Kolejne trzy akcje zakończyły się punktowo na rzecz Besiktasu, który objął prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Ostatnią, jak się później okazało, partię udanie rozpoczął zespół ze Stambułu (1:3). Przy próbie podbicia piłki nasza atakująca Kasia Konieczna zderzyła się z Dorotą Medyńską, doznając urazu. Zawodniczka opuściła boisko pożegnana ogromnymi brawami, jej miejsce zastąpiła Joanna Kaczor. Zawodniczki Bestiktasu kontynuowały swoją dobrą grę (4:8). Turczynki do perfekcji opanowały wykorzystywanie bloku przeciwniczek i zdobywały punkty głównie obijając ręce blokujących Impelek. Na boisku pojawiła się Ewelina Sieczka, która udanie atakowała (7:15). Blokiem rywalki zatrzymała Agnieszka Kąkolewska, a dwoma asami popisała się Frauke Dirickx (12:17). Dobre ataki Mariny Tumas i Selime Ilyasoglu pozwalały Besiktasowi bezpiecznie zmierzać ku zwycięstwu w całym spotkaniu. Pojedyncze akcje wrocławianek nie zagroziły przyjezdnym, które wygrały seta do 16 i całe spotkanie 3:1.

Kolejne spotkanie w ramach półfinału Challenge Cup Impelki rozegrają już 2 marca na wyjeździe. W razie wygranej wrocławianek o awansie do finału zadecyduje tzw. złoty set.

Impel Wrocław: Besiktas Istambul 1:3 [25:18; 20:25; 22:25; 16:25]

Impel Wrocław: Konieczna (17), Kąkolewska (7), Dirickx (2), Wilson (12), Pyziołek (11), Brinker (6), Medyńska (l) oraz Mroczkowska (2), Dozier, Gryka (2), Sieczka (2), Kaczor (1).

Besiktas Istambul: Tumas (21), Koeva (9), Hanikoglu (3), Turkkan (1), Nizetich (11), Babat (4), Ihtuyaroglu (l) oraz Eryuz (3), Kinik, Ilyasoglu (16), Aktas