Impel wygrywa za trzy! Niezwykle cenne punkty wrocławianek [RELACJA]

2017-12-04, Autor: prochu

Mecz za "sześć punktów" dla Impelu! Podopieczne Marka Solarewicza pokały MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 w spotkaniu ósmej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Najlepszą zawodniczką niedzielnego spotkania wybrana została Ilona Gierak.

Wrocławianki do tego meczu przystąpiły już bez Magdaleny Wawrzyniak, z którą 30 listopada został rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron. Wrocławski klub skomentował ten fakt jedynie enigmatycznym komunikatem, informując dodatkowo, że siatkarka od 1 grudnia jest wolną zawodniczką.

Przed meczem z MKS-em zarząd i sztab szkoleniowy wrocławskiego klubu jednogłośnie mówili o bardzo wysokiej randze niedzielnego pojedynku. Prezes Jacek Grabowski nazywał tę potyczkę "spotkaniem za 6 punktów" i widać było, że wrocławianki przystąpiły do pierwszego seta bardzo skoncentrowane i zmotywowane. Wszak zwycięstwo z rywalem z Górnego Śląska miało oderwać wrocławski zespół od dolnych rejonów tabeli i pozwolić na gonienie stawki, która zdążyła zbudować niewielką, choć odczuwalną przewagę nad drużyną z Wrocławia.

Pierwsza partia meczu przebiegała pod dyktando gospodyń, które raz zbudowanej przewagi nad zespołem MKS-u nie oddały do samego końca. Szczgólnie istotny był fragment, w którym wrocławianki zdobyły sześć punktów z rzędu (od 5:4 do 11:4). Ataki skutecznie wykańczała Julia Szczurowska, na bloku świetnie radziły sobie Tamara GałuchaAleksandra Trojan, a Iga Chojnacka popisała się dwoma asami serwisowymi. W obronie standardowo dobrze prezentowała się młoda libero Maria Stenzel (60 procent perfekcyjnego przyjęcia), wsparta przez bardziej doświadczoną Tamarę Gałuchę (67 procent pozytywnego przyjęcia). Set zakończył się zwycięstwem Impelek 25:21.

Inaczej sprawa miała się w drugiej odsłonie meczu. Walka toczyła się punkt za punkt, ale z akcji na akcję to zawodniczki MKS-u zaczęły budować przewagę. Impelki w samej końcówce odnotowały jeszcze jeden zryw - od stanu 18:23 doprowadziły do 21:23 - jednak ostatnie słowo należało do dąbrowianek, a seta skutecznym blokiem zakończyła Natalia Perlińska. W tej partii z dobrej strony w drużynie przyjezdnych pokazały się także Marta CiesiulewiczBarbora Purchartova. To był pierwszy i właściwie ostatni moment radości siatkarek MKS-u.

W trzeciej odsłonie niedzielnego spotkania podopieczne Marka Solarewicza zbudowały przewagę i do samego końca jej pilnowały. Wrocławianki prowadziły już czterema (10:6), pięcioma (18:13) i siedmioma (22:15) punktami, ale rywalki nie poddawały się i cały czas ambitnie walczyły o korzystny rezultat. W końcówce jednak Patrycja Polak trzy razy myliła się przy próbie ataku, a Impel ostatecznie zwyciężył 25:19.

Przegrany set podrażnił dąbrowianki. Siatkarki MKS-u ostro wzięły się do roboty i za wszelką cenę chciały doprowadzić do wyrównania. Wrocławianki miały problemy z zatrzymaniem Aliona Martinuc, a ponadto świetnie na zagrywce radziła sobie Simona Dreczka, która posyłała asa za asem. W końcu jednak Impelki zdołały nawiązać kontakt z rywalkami, a w końcówce zablokowały przyjezdnym możliwość odniesienia zwycięstwa. Dosłownie zablokowały, bo w końcówce gospodynie aż siedem punktów zdobyły po skutecznych blokach, a w tym fragmencie gry brylowała Aleksandra Trojan (cztery takie akcje). Mecz zakończył się jednak po bloku Igi Chojnackiej - Impel znów wygrał seta do 19, a cały mecz 3:1, zdobywając szalenie ważne trzy punkty. MVP meczu wybrana została kapitan wrocławskiego zespołu Ilona Gierak.

Teraz przed Impelkami bardzo wymagające pojedynki - w najbliższym meczu zmierzą się z wiceliderem tabeli ŁKS Commercecon Łódź (10 grudnia, godzina 18), a już 17 grudnia we wrocławskiej Orbicie wrocławianki podejmą mistrzynie Polski - zespół Chemika Police.

Impel Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:19)