Impel wywozi trzy punkty z Bydgoszczy [RELACJA]

2016-12-11, Autor: prochu

Zaledwie trzech setów potrzebowały wrocławianki, by zwyciężyć w niedzielnym spotkaniu z Pałacem. Impel jechał do Bydgoszczy w roli faworyta i znakomicie się z niej wywiązał, pewnie wygrywając 3:0.

Obie drużyny przed meczem znajdowały się w czubie tabeli, nawet z takim samym bilasem (sześć zwycięstw i cztery porażki), ale to Impel zgromadził dotąd więcej punktów i między innymi dlatego przyznawano mu większe szanse na końcowy sukces.

W pierwszej partii podopieczne Marka Solarewicza od samego początku starały się odskoczyć rywalkom na kilka punktów, ale za każdym razem gdy to się im udało (Impel prowadził 6:3 i 16:12), gospodynie doprowadzały do remisu. W końcówce dobra zagrywka oraz skuteczne ataki pozwoliły raz jeszcze objąć wrocławiankom prowadzenie, ale tym razem już go nie oddały. Drugi set wyglądał bardzo podobnie, z tą jedną różnicą, że bydgoszczanki nie potrafiły odrabiać strat. Micha Hancock świetnie zarządzała grą wrocławianek, a siatkarki Pałacu nie radziły sobie w obronie i nie potrafiły zatrzymać ataków Impelek. Po dwóch setach przyjezdne prowadziły 2:0.

Gospodynie wyszły na trzecią partię mocno skoncentrowane, chcąc jeszcze coś w tym meczu ugrać, ale sił starczyło im tylko na początek seta. Po asie serwisowym Marty Ziółkowskiej był remis 8:8, ale wówczas Impelki zdobyły sześć punktów z rzędu i właściwie przesądziły o losach rywalizacji. W końcówce z dobrej strony pokazała się Andrea Kossanyiova, zarówno w ataku, jak i w grze blokiem. Kolejne zwycięstwo Impelu skutecznym atakiem przypieczętowała Megan Courtney.

Dzięki tej wygranej Impelki pozostają na trzecim miejscu w tabeli, tracąc trzy punkty do drugich Budowlanych Łódź oraz siedem do lidera - Chemika Police. Kolejne spotkanie podopieczne Marka Solarewicza rozegrają w sobotę, a ich rywalem będzie Legionovia Legionowo.

Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 17:25, 14:25)